17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 03 Temmuz 2017 14:54

“STOKLARIMIZDA ‘KUDUZ AŞISI’ YOKTUR”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Devlet Hastanesinin Acil Servisinde Yetersiz Kuduz Aşısı Hastalara   Zor Anlar Yaşatıyor

“STOKLARIMIZDA ‘KUDUZ AŞISI’ YOKTUR”

Didim’de havaların ısınması ile başlayan ve sokak hayvanlarının çaresizlik içinde kaldığı dönemlerde yaşanan ısırma vakaları sebebiyle hastaneye başvuranlar  stoklarda kuduz aşısı olmadığı  gerekçesiyle geri çevriliyor.  Didim Devlet Hastanesinin Acil Servisi’ne müracaat edenlere ellerinde kuduz aşısı olmadığı cevabı veriliyor.

Yaz sezonu itibariyle nüfusun da oldukça arttığı bir dönemde olmamıza rağmen ellerinde yeteri kadar ilaç bulunmadığını söyleyen yetkililer, ‘Bu durumun çok da uzun sürmeyeceğini en kısa zamanda ilaç temin edeceğiz” bilgisi verip  ancak en yakın başka bir sağlık kurumuna müracaat edin diyerek Söke ya da Aydın’da ki hastanelere yönlendiriliyorlar.

 

Hastanenin Acil Servisinde  ilaç stoklama durumunda bir artış olması beklenirken, yaz aylarında artan nüfus oranının da gözden kaçırmaları sıkıntı ve panik yaşanmasına sebep oluyor.  Bu sıkıntıların sebebinin standart nüfus oranına göre belirli bir sayıda stoklanıp, yaz aylarında turizm kenti olan Didim’in nüfusunun arttığı dönemlerine göre ilaç stoku  yapılmaması sebep gösteriliyor.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü