18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 04 Temmuz 2017 15:40

LÜTFEN DİKKAT CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

LÜTFEN DİKKAT CİĞERLERİMİZ YANIYOR

Bir çoğunun havaların sıcak gitmesi sebebiyle başlayan  orman ve arazi yangınları tüm ülkede devam ederken Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir  konudan duyduğu rahatsızlıktan dolayı vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi.

Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir gazetemize yaptığı açıklamada “Çıkan yangınların sebeplerine bakıldığında insan kaynaklı yangınların yoğun yaşandığı ülkemizde her yangın haberinde ciğerimiz yanıyor ve büyük üzüntü duyuyorum. Tarımsal arazilerinin içinde çok sayıda yol ve şehirlerarası yol geçen Didim’e ait arazilerin potansiyel yangın tehlikesi taşıdığını tespit ettim ve bu konuda Didim’e gelen tatilcilerden ve Didimlilerden çok dikkatli olmalarını istiyorum. Dedi.

“Söndürülmeden atılan izmaritler, dışarı atılan cam şişeler, daha sonra mercek vazifesi görüp yangına sebep olurken, yasak olan bölgelerde yakılan ve dikkatsiz piknik ateşleri ve ardından tam söndürülmeden bırakılan mangal ateşleri bu yangınların sebeplerinden bazıları, biz üyelerimize ve çiftçiler anız yakma ya da yabani ot temizliği için yakarak mücadele etme yöntemlerini yapmalarını salık veriyoruz ve sağ olsunlar bu konuda hassas davranıyorlar” diyen Gökdemir, tüm yurttaşları bu konuda hassa olmaya çağırdı ve “şüpheli bir duman görülmesi ya da yeni başlamış bir yangın görüldüğünde mutlaka başta Orman Yangını, 177- Polis İmdat, 155 ve Jandarma İmdat 156 telefon numaralarına hemen bildirmelerini istiyorum” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü