20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 05 Temmuz 2017 15:49

HAYVAN SEVERLER GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALARINI DERNEKLEŞEREK SÜRDÜRECEKLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAYVAN SEVERLER GÖNÜLLÜ ÇALIŞMALARINI DERNEKLEŞEREK SÜRDÜRECEKLER

Didim Hayvansever gurubu gönüllüleri yürüttükleri çalışmalarına resmi bir statü kazandırmak için dernekleşme kararı aldılar.

Sosyal medya üzerinden bir araya gelen Didim Hayvanseverler grubu üyeleri 10 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat  16’da Cumartesi pazarı karşısındaki Mutlu Bahçe Cafe’de bir araya gelerek dernekleşme çalışmalarına son noktayı koymak istiyorlar.

Tüm gurup üyelerini ve ulaşabildikleri tüm hayvanseverleri bu toplantıya beklediklerini belirten gurup  üyelerinden Şengül Güz, “dernekleşme çalışması konusunda  bir fikir ortaya çıktı bizde bu konuları konuşmak ve resmi bir dernek haline gelmek istiyoruz,  derneğin yönetimine girmek isteyen ve nasıl bir dernek olması gerektiği konusunda fikri olan dostlarımız  bu toplantıya bekliyoruz. “ dedi.

Dernekleşme çalışmaları konusunda belli bir mesafe alındığını belirten Güz; “ Derneğimizin tüzüğünün hazırlanması sırasında kullanılmak üzere   ve destek verecek arkadaşlardan isim önerileri geldi, Didim Hayvan ve Doğa Sevenler Derneği adını vermek istiyoruz, ancak hem isim hem tüzük konusunda net görüşler Pazartesi yapacağımız toplantının ardından ortaya çıkacağını” belirtti.

Bilindiği gibi Didim  Hayvan severler gurubu sokak hayvanları yararına ikinci el satışları yapıyor, ve elde edilen gelirle barınağın bazı ihtiyaçları ile kedi evlerinde ve besleme odaklarında mama dağıtımı yapıyor.

Grup her hafta buluşarak sokak hayvanlarının beslenmesi için  program çıkarıyor ve  bu toplantıda görev dağılımı yapılıyor, gönüllüler  Migros mağazaları ile HAYTAP arasında yapılan protokol gereği son kullanma tarihi geçmiş ya da yaklaşmış şarküteri ürünleri de imha etmek yerine teslim alıyor, bu yiyecekleri de uzak mevkilerdeki sokak hayvanlarını beslemek için kullanıyor.

Sosyal Medya üzerinden bir araya gelen gurup artık ellerindeki malzemelerin çoğalmasıyla birlikte bir depo tutarak gelen  ikinci el irinleri bu depoda toplamaya gayret ediyor ve Pazar yerlerinden kurudukları stant dışında tuttukları depoda da satışlara devam ediyorlar.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü