24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 05 Temmuz 2017 15:50

“KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ DİDİM DIŞINA TAŞINSIN”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Mecliste Gündem Dışı Öneri Kabul Gördü

“KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ DİDİM DIŞINA TAŞINSIN”

Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince dün ( 05. Temmuz 2017) saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda Belediye Başkanı Deniz Atabay Başkanlığında yapıldı.

Meclis Üyeleri Mustafa Kıray, Cemal Engil, Özgür Makascıoğlu ve Aydan Aşık Turgut’un mazeretli olarak oturuma katılmadılar.

10 gündemli oturuma Didim Galatasaraylılar Derneğinin Didim’de bir parka Metin Oktay ismi verilmesi isteği ek gündem olarak eklendi.

Gündemin ilk maddesi olan ve  Belediye Meclis Hukuk Komisyonuna sevk edilen Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 01.06.2017 tarih ve 660 sayılı “Taşınmazların İdaresi Hakkında Yönetmelik” konulu yazısına ilişkin Hukuk Komisyon Raporunun ile ilgili  bazı maddelerdeki değişikliklerin neler olduğu Vedat Ege tarafından açıklandıktan sonra oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem maddesi olan  İmar Komisyonuna sevk edilen; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün “ S.S. Didim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Plan Tadilatı Talebi” Komisyon tarafından çekme mesafeleri konusundaki aksaklık nedeniyle ret edilmiş olarak meclis gündemine geldi. Yapılan oylamada komisyondan geldiği gibi  oy çokluğu ile kabul edildi.

Oturumun en tartışmalı maddesi olan 2 Madde de şehir merkezindeki küçük sanayi sitesini günün koşulları gereği bulunduğu yerin uygun olmadığı gerekirse ortak bir görüşle başka bir yere taşınması için mülk sahipleriyle görüşülmesi  önerisi sunuldu. Hazineden şartlı tahsis edilmiş olması, 5 binlik planlarda Sanayi sitesi bölgesi görüldüğü için önerinin gerçekleşmesinin çok zor olacağı tahmin edilen bu yer için yine de görüşmeler yapılması öneri de gündem dışı olarak kabul gördü.

İmar Komisyonuna sevk edilen Altınkum’a giriş bölgesindeki yolun daralmasına neden olacak olan  İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün “Vakıflar Genel Müdürlüğü Aydın Bölge Müdürlüğü’nün Plan Tadilatı Talebi” komisyonda reddedilerek meclis geldi, bu komisyon kararı oy birliği ile kabul edildi.

4 madde olan ve yine İmar komisyonundan Anıtlar Kurulu görüşünün bulunmaması nedeniyle ret edilerek gelen  “ İmge Elektrik  Müh. İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Plan Tadilatı Talebi”  oybirliği ile kabul edildi

Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün isteği olan,  3194 sayılı yasa gereği olan ve daha önceden kanuni olarak yıkım kararı bulunan 1000 kaçak olarak yapılmış  Ev, işyeri, ekleme ve müştemilat benzeri yerlerin  yıkılması için gerekli olan ve 2019 yılına kadar sürecek  bir iş olan  ihalenin yapılması konulu gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün ‘‘İş Sağlığı ve İş Güvenliği İç Yönetmeliği’’ konulu talebi görüşü alınmak için hukuk Komisyonuna gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Yalı köy mahallesinde daha önceden devam eden ancak daha sonra  ASKİ yetki alanına giren kamulaştırmanın Didim Belediyesi tarafından yapılması ve ardından bedelinin büyükşehir tarafından belediyeye geri ödeneceği  protokolle kararlaştırılan  alan için,  Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün talebi oy çokluğu ile kabul edildi.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 2 adet taşıt alınması talebi oy çokluğu ile kabul edilirken, Didim Belediyesi tarafından Kreş yapılması amaçlanan  yerle ilgili olarak    ‘‘ Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurulması ve Açılması  ve “Kreş ve Gündüz Bakım Evi Bütçe İçi İşletme İzni ’’ konulu gündem maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi.

Temmuz Ayı 1. Oturumuna ek gündem maddesi olarak giren Didim Galatasaraylılar Derneğinin 1376 metrekarelik halen çocuk parkı olarak görülen alanın Metin Okay parkı yapılması için derneğe tahsis edilmesi konulu isteği oy birliği ile  imar komisyonuna sevk edildi.

 

Meclis başkanlığını yapan Deniz Atabay başka gündem maddesi bulunmadığı oturumu kapatmadan önce komisyonlara sevk edilen konuların görüşülmesi için Temmuz ayı ikinci oturumunun 10 Temmuz 2012 Pazartesi günü saat 14.00’te yapılacağını bildirdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü