19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 06 Temmuz 2017 13:22

EĞİTİMİ ÖNEMSEYEN YAZARIMIZ MUSA DİNÇ, SAĞLIK İLETİŞİM UZMANI OLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EĞİTİMİ ÖNEMSEYEN YAZARIMIZ MUSA DİNÇ, SAĞLIK İLETİŞİM UZMANI OLDU

Gazetemiz Köşe Yazarı, Sağlık Eğitimcisi Musa Dinç, 4.cü Üniversiteyi bitirmenin sevincini gazetemiz personeliyle yaş pasta keserek, birlikte kutladı.

Yazarımız  Musa Dinç gazetemize birlikte geldiği eşi Fahriye Çakır Dinç ile birlikte gazetemiz kadrosuyla bir süre sohbet etti.  Dinç  57 yılda otobiyografisine şunları sığdırmış.

Diyarbakır Öğretmen Okulu 2. Sınıfta iken okulu yarıda bırakmış ve Van Sağlık Koleji + Konya Atatürk Sağlık Meslek Lisesi 1982 mezunu / Sağlık Memurluğu, Anadolu üniversitesi / AÖF İş İdaresi Bölümü / 1986, Zırhlı Birlikler Yedek Subay Okulu /   Tank Asteğmen  / 1987, Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Enstitüsü / Toplum Sağlığı Bölümü  / Sağlık Meslek Dersleri Öğretmeni, İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi / Sağlık Eğitimi Bölümü / 2010 Sağlık Eğitimcisi, Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sağlık Hizmetlerinde İletişim Yüksek Lisans Bölümü 2017 / Sağlık İletişim Uzmanı oldu.

Yazarımız Musa Dinç’in akademik yaşamı kadar yazarlık hayatı da bir o kadar renkli ve üretkenlikle geçmiş. Yayımlanmış 15 kitabı var, yüzün üzerinde kitaba editörlük yapmış ve Türkiye’nin birçok ünlü mizah ve kültür, sanat, edebiyat dergilerinde ( Gırgır, Fırt, Şarlo, Esmer )  köşe yazarlığı yapmış.

 

Musa Dinç, Türkiye Edebiyatçılar Derneği’nin Onur Üyesidir. Mavi Didim Gazetesi olarak; yazarımızı candan kutluyor; sağlık , mutluluk ve nice başarılar diliyoruz.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü