24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 06 Temmuz 2017 13:28

GAZETECİLİK ÖDÜLLERİ 24 TEMMUZ’DA BELLİ OLACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GAZETECİLİK  ÖDÜLLERİ  24 TEMMUZ’DA BELLİ OLACAK

Aydın Gazeteciler Cemiyetinin (AGC) 11 dalda  gazetecilik başarılarını ödüllendirdiği  AGC Basın Ödülleri yarışması başvuruları yarın sona eriyor.

AGC’nin Her yıl geleneksel olarak düzenlediği “AGC Basın Ödülleri” töreni bu yıl 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 18.30 da Adnan Menderes Üniversitesi Kongre Merkezinde yapılacak.

5 Haziran da başlayan başvurular  5 Temmuz’da biteceğini duyurulmuş olmasına rağmen gelen talepler doğrultusunda başvuru süresi 8 Temmuz Cumartesi saat 19.00’a kadar uzatıldı.

Cemiyetten yapılan açıklamada; “Başvurusunu yetiştiremeyen meslektaşlarımız için yeni bir şans olan bu süreci değerlendirmen dileğiyle katılım konusunda gösterilen ilgiye yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. “ denildi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül alan gazetecilerin isimleri tören esnasında duyurulacak, tören öncesi ödül alanlarla ilgili bir duyuru yapılmayacak. Aydın ve

İlçelerinden başvuru yapacak olan meslektaşlarımız başvurularını şube başkanlarına ve ilçelerde yönetim kurulu üyelerine yapılabilecek.

Başvurular, Söke için  AGCi Söke Şube Başkanı Ali Esmer’e, Nazilli ‘de Şube Başkanı Metin Özden’e,  Didim için başvurular   Ergun Korkmaz’a, Kuşadası için başvurular Davutlar Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Öztürk’e yapılabilecek.

Ödül jürisi bu yıl 14 kişiden oluşacak , jüri üyeleri Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesinden  Prof Dr. Halim Esen, Doç. Dr. Hatice Hale Bozkurt,  Yrd. Doç. Dr. Behiç Alp Aytekin, Yrd. Doç. Dr. Hicabi Arslan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özgür Seçim, Arş. Gör. Ali Emre Dingil, gazeteci temsilcileri AGC Yönetim Kurulu adına AGC Başkanı Semra Şener, Söke Şube Başkanı Ali Esmer, Nazilli Şube Başkanı Metin Özden, Yeni Asır Gazetesi Aydın İl Temsilcisi İhsan Karataş, Yeni Kıroba Gazetesi İmtiyaz Sahibi Recep Başkar, Hedef Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Atila Karpınar, Ses Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Akgül’den oluşacak.

11 dalda verilecek basın ödülleri ve kategorileri şöyle;  Yılın haberi,  Yılın haber fotoğrafı, Yılın spor haberi,  Yılın spor fotoğrafı, Yılın inceleme araştırma röportajı, Yılın köşe yazısı, Yılın internet haber sitesi, Yılın radyo programı, Yılın TV programı,  AGC Teşvik ödülü, AGC Özel ödülü.

Başvuru yapılan kategorinin belirtildiği i yarışma başvuru dilekçesi ve her kategoriden sadece bir katılım hakkı Farklı kategorilerden katılabilme hakkı olan yarışma için katılım başvurusunun dosya halinde cemiyete sunulması gerekiyor.

Dosyada ;  Başvuru dilekçesi,  Haberin, fotoğrafın, inceleme araştırma röportajın yada köşe yazısının gazete, dergi v.b.  basılmış hali, internet haber sitelerinde CD dijital görseli,  CD de dijital görseli ,  Radyo ve TV programları için programın CD ye kaydedilmiş örneği ve program hakkında tanıtıcı bilgi içerir belge ( yayın kanalı bilgileri, yapımcısı, sunucusu, yayın saatleri, yayın türü, program içeriği v.b) bulunacak.

Ödül töreni  15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü olması sebebiyle ADÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arş. Gör. Ali Emre Dingil’in hazırlamış olduğu ve Yüksek Lisans öğrencisi Aynur Çam’la birlikte ilk kez ADÜ Uluslararası Darbe Sempozyumunda sunumu yapılan “15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası yerel basın gündemi: Aydın İli örneği” konulu çalışma paylaşılacak.

BAŞKANLIĞA ADAY OLUNABİLİR ANCAK SEÇİME 20 AY VAR!

GC Yönetim Kurulu ödülle ilgili açıklamasının ardından  son günlerde Cemiyetimizin Olağanüstü Genel Kurula gideceği, yönetimde bir takım ayrılıkların ve ayrışmaların olduğuyla ilgili  basında çıkan haberlerle ilgili’de bir açıklama yaptı.

AGC Yönetim Kurulu adına AGC Başkanı Semra Şener, açıklamasında ; “haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. AGC göreve 30 Ocak 2015 yılında gelmiş ve 36 aylık görev süresinin 17’inci ayını tamamlamış Olağan genel Kuruluna ise yaklaşık 20 ay gibi bir süresi vardır.

AGC olarak göreve geldiğimiz günden bugüne büyük bir uyum ve sorumluluk içerisinde samimiyetle görevimizin başında olduğumuzu da sizlerle paylaşmak isteriz.  AGC, bu mesleği büyük bir özveriyle yapma gayretinde olan değerli meslektaşlarını en iyi şekilde temsil ettiğine inanmakta bundan en ufak bir şüphe duymamaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da meslektaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu büyük bir samimiyetle ifade etmek isteriz. Ayrıca sözü edildiği gibi bir tabela cemiyeti değil aksine son derece faal ve aktif bir şekilde çalışmalarını büyük bir sorumlukla sürdürmektedir. Yıpratmaya yönelik yapılan açıklamalarda belirtildiği gibi kirasını da ödemekte ve kira borcu da bulunmamaktadır.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde 26- 30 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştirilen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu 52. Başkanlar Konseyi’nde başta Aydın Valiliğimiz, Aydın Büyükşehir Belediyemiz ve Efeler Belediyemiz olmak üzere, Nazilli, Didim, Kuşadası, Karacasu belediyelerimizin, konuklarımızın ağırlanması ve konaklaması için verdikleri destek dışında, hiçbir etkinliğinde de hiçbir kurum ya da kuruluştan maddi destek almamıştır. Aydın Gazeteciler Cemiyeti meslektaşlarımızın onuruna leke düşürecek hiçbir faaliyetin içinde olmadı, olmaz da.

Adaylık açıklaması yapan meslektaşımıza AGC Yönetim Kurulu olarak çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz.  Değerli meslektaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” açıklaması yaptı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü