20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 06 Temmuz 2017 13:54

ADALET İÇİN YARIN YOLA ÇIKIYORLAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ADALET İÇİN YARIN YOLA ÇIKIYORLAR

CHP Didim İlçe başkanlığının davetiyle devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne Didim’den de katılım sağlamak için yarın yola çıkılıyor.

CHP ilçe Başkanı Gökmen Karataş,  geçtiğimiz gün adalet için duruyoruz eylemine yapılan Altınkum Yalı Caddesi üzerindeki  provokasyonu kınadı  yürüyüşe her kesimden insanın katıldığını belirterek bundan rahatsız olanların kendilerinden şüphesi olan ve adaletle ilgili sıkıntısı olanlar olduğunu söyledi.

Didim CHP ilçe örgütü hem CHP üyelerinin hem de Didimli demokratların isteği üzerine  yürüyüşe katılma kararı aldıklarını, bununla ilgili  hazırlıkları yürüttüklerini belirtti ve yürüyüşle ilgili hazırlıkların tamamlandığı  ve yarın saat 21’de Didim Cumhuriyet Meydanından yola çıkacaklarını söyleyen Karataş katılıma Perşembe günü itibariyle 5 otobüs le katılım sağlanacağını talepler artarsa  yeni araçların hazırlanabileceğini ekledi. .

CHP ilçe yöneticilerinin tamamının katılacağını da söyleyen Gökmen Karataş yürüyüşün belli kurallılarla devam ettiğini dolayısıyla güvenlik ve sağlık tedbirleri konusunda hassas oldukları  belirtti.

 

Bir çok demokratın  yürüyüşe ve ardından mitinge katılmak istediğini ancak gelemeyenlerin olduğunu da söyleyen Karataş : “Yarın (8 Temmuz 2017) saat 21’de yola çıkacak olan Didimlileri yolcu etmek için herkesi Cumhuriyet Meydanına bekliyoruz, Didim’de kalanların selamlarını İstanbul’a götüreceğiz, buradan neşeli  ve eğlenceli bir şekilde yola çıkacağız” dedi ve yolculuk için katılmak isteyenlerin CHP’ye bizzat gelerek talepte bulunmaları gerekiyor, talepler gidiş dönüş olarak alınacak, sadece gidiş ve kronik rahatsızlığı olanların istekleri değerlendirilmeyecek ve araçlara güvenlik nedeni ile  el çantası dışında valiz benzeri  eşyalar kesinlikle alınmayacağını söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü