23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 07 Temmuz 2017 15:42

DAHOT AÇIK HAVADA KONSER VERDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT AÇIK HAVADA KONSER VERDİ

Didim  Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü  (DAHOT) Türk Halk Müziği korosu yaz konseri verdi.

Açık havada verilen konser sıcak geceyi evinde geçirmek istemeyen Didimlilerin ilgisini gördü.

Didim Belediyesi Merkez Parkta Düğün salonunun yanındaki anfi’de yapılan konseri Suna Çuhadar yaptı.

30 esertin seslendirildiği konserin şefliğini Selahattin Aydın yaptı. Eserlerden 17 tanesi solo olarak seslendirilirken, geriye kalan eserler  koro ile birlikte seslendirildi.

Didim Belediyesi Kültür Müdürü Naşit Oskay’ında izlediği konser saat 21’de başladı.  40 koristin sahne aldığı konserde Bağlamada Selahattin Aydın, Ragıp Yüksel, Erdem Gültaş, Ayhan bulut, İsmail atak ve Alim Akkuş, Nefesli sazlarda Kazım Üzer, Yaylı Tambur’da Nuri Adalı, eserlere eşlik ederken Udi Murat Oto ve Ritm’de Mesut Özgiresun koroya eşlik etti.

Açık havada ve ücretsiz olan konserle ilgili olarak DAHOT Başkan İlyas Aydur yaz konserlerini  sıcak havada kapalı salonlarda seyirciyi tedirgin edeceğini düşündükleri için açık havada yapmayı uygun gördüklerini söyledi ve Mavişehir ve Akbük başta olmak üzere ilçenin çeşitli yerlerinde b u konserleri gerçekleştireceklerini söyledi.

Dernek olarak halen devam eden halk oyunları kurslarının her yaş için devam ettiğini söyleyen Aydur, Barış festivali ve uluslararası bir çok organizasyona davet aldıklarını bunula iilgli gelişmeleri Didimliler duyuracaklarını da söyledi.

Konser bitiminde  kendisine çiçek verilen Aydur ve yönetim kurulu adına  konsere gösterilen ilgiye teşekkür etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü