19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 07 Temmuz 2017 15:44

ZIPKINLA BALIK AVI ŞAMPİYONASI DİDİM’DE BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ZIPKINLA BALIK AVI ŞAMPİYONASI DİDİM’DE BAŞLADI

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Zıpkınla Balık Avı Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası dün başladı bugünde devam edecek.

14 kulübün sporcular bu sene yıl Muğla-Ören ve İstanbul-Tuzla’da yapılan iki ayrı müsabakada  finalde , dereceye girmek ve Türkiye şampiyonu olmak için 5 saat boyunca açık denizde en yüksek puanı getiren en fazla miktarda balığı avlamaya çalışacaklar. Sporcular balık avını tüpsüz ve tek nefeste birçok dalış yaparak gerçekleştirecekler.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen yarışma’ya Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kuşadası Liman Başkanlığı, Didim Sahil Güvenlik Komutanlığı,  Didim İlçe Tarım Müdürlüğü, D-Marin, Söke Rotary Kulübü, Davas İplik Fabrikası, Didim Su Sporları Derneği kurum ve kuruluşları destek veriyor.

Dün (7 Temmuz 2017)  Didim Sahil Meydanı’nda saat 16.30’da başlayan kortej yürüyüşü ile şampiyonanın açılış töreni gerçekleştirildi.  Gazetemiz yayına hazırlandığı sırada açılış töreni devam ediyordu.

Bu yarışma, Türkiye’nin en iyi zıpkınla balıkavı spor takımının belirlenmesinin yanında 13-17 Eylül tarihleri arasında Hırvatistan’da düzenlenecek olan CMAS Zıpkınla Balıkavı Avrupa Şampiyonası’na Türkiye’yi temsilen katılacak olan sporcuların belirlenmesindeki en önemli etap oöma özelliğide taşıyor.

Bugün (8 Temmuz 2017) sabah  Didim sahilinden denize botlarla açılacak 14 kulüp sporcuları saat 09.00-14.00 arası madalya için birbirleriyle kıyasıya mücadele edecek.  Avlanmalar ve değerlendirmelerin ardından  Kapanış ve ödül töreni Didim Meydanı’nda aynı gün saat 17.00’da yapılacak.

TSSF Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, şampiyonaya katılan bütün kulüplere ve sporculara başarılar dileyerek, Didim Belediyesi, Didim Kaymakamlığı, Didim Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Sayın Nazım Tuntaş’a organizasyona verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü