16 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 07 Temmuz 2017 15:45

GÖNÜLLÜ İNGİLİZLERDEN TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GÖNÜLLÜ İNGİLİZLERDEN TEKERLEKLİ SANDALYE BAĞIŞI

Didim’de yaşayan İngilizlerin oluşturduğu gönüllü yardım  grubu Help in Hands Akbük Engelsiz kafede   kahvaltılı bir toplantı düzenleyerek Akbük’te yaşayan engellilerle buluştur ve ardından 2 engelliye elektrikli sandalye bağışladı.

Engelsiz kafedeki kahvaltının ardından DİYED başkanı Bedri Altıntaş gönüllülerin kurumlarına sürekli yardım ettiğini bu günde yine 2 bedensel engelliyi sosyal hayata katılmasına destek vermek için sandalye hediye edeceklerini  kendilerinin duyarlılığından dolayı teşekkür etti ve kendileri bizim için kardeş gönüllüler oldular sürekli yardım ediyorlar ve etmeye devam edecekler diyerek kendilerine teşekkür etti.

Ardından söz alan  Help in Hands gurubu  sözcüsü Lynn Cole ilk başta Engelsiz Kafe’nin oluşturulmasında duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “böyle bir yer beklemiyordum, çok güzel olmuş, hep berabere belediyeye ve kaymakamlığa  söyleyerek buranın daha güzel hale getirilmesi için baskı yapalım bura daha da genişlesin” dedi ve Didim’de yaşayan gönüllüler olarak her konuda yardımlar yaptıklarını belirten Lyyn Cole en anlamlı yardımın engellilere yaptıkları yardımı gördüklerini önümüzdeki günlerde yine yeni bir yardım yapacaklarını söyledi.

Lyyn Cole kurban bayramı öncesi bir mağazalar zinciri ile yaptıkları görüşme sonucunda 60 engelli ailesine 50 TL’lik hediye çeki verileceğini belirterek çeklerin derke tarafından tespit edilen isimlere verileceğini belirtti.

Ardından Didim’de yaşayan ve %87 fiziki engeli bulunan Nadide Toprak’a ve Sarıkemer’de yaşayan  %80 fiziksel engelli Murat Şimşek’e sandalyeleri hediye edildi. Engelli yakınları ve DİYED yöneticileri gurubun kendilerine gösterdiği yakınlıktan memnun olduklarını belirti.

Yapılan törenden sonra kendisiyle görüştüğümüz DİYED başkanı Bedri Altıntaş 1001 gönüllü parkına yapılan tahribattan üzüntüsünü bir kez daha dile getirdi ve oyun guruplarına yapılanlarla birlikte prefabrik olan dernek binasının belli yerlerinin de tahrip edildiğini ara sokakta olması nedeniyle güvenlik zafiyeti olan bu alanın şehir merkezinde bir yere taşınması konusunda görüşmeler başlayacaklarını belirtti ve derneğin bulunduğu mahalledeki komşuların duyarlı olmalarını istedi.

 

 

Son değişiklik Cuma, 07 Temmuz 2017 15:49
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü