24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 09 Temmuz 2017 12:42

DİDİM'DEN İSTANBUL'A ADALET ARAMAYA GİTTİLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM'DEN İSTANBUL'A ADALET ARAMAYA GİTTİLER

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından başlayan Adalet yürüyüşünün son gününde bitiş noktasındaki mitinge katılmak için Türkiye'nin çeşitli yerlerinden İstanbul'a giden ir çok yurttaş gibi Didim'den de yüzlerce kişi İstanbul'a gitti.

Didim Cumhuriyet meydanında toplanan kalabalık İstanbul'a gidecek olanları sazlı sözlü şekilde yolcu etti. Meydanda toplanan Didimliler yerel sanatçıların  söylediği türkülerle coştu ve sloganlarla İstanbul'a gideceklere moral verdi.

Yolculuk öncesi meydanda konuşma yapan Didim Haziran meclisi üyelerinden Haydar Pınarbaşı, yan yana olmanın öneminden bahsetti ve bu yolculuğun ülkede son dönemlerde yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekmek ve iktidar sahiplerinin ülke yönetimindeki tutarsızlıklarına dikkat çekmek anlamına geldiğini söyledi.

CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş'ta CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet yürüyüşünün ülkedeki son duruma tepki olarak devam ettiğini söyledi ve Didim'den katılacak olanlara yürüyüş öncesi genel merkezin aldığı kararları hatırlattı.

Karataş,  Türk bayrağı ve Adalet yazılı döviz dışında hiç bir amblem ve logonun taşınmayacağını yürüyüşe gidecek olanların günlük ihtiyaçları dışında kişisel eşyalarını yanlarına almamalarını , mutlaka kimlikleri bulundurmalarını ve yanlarında telefon bulundurmalarını  istedi.

6 Araçla yola çıkılacağını belirten CHP İlçe Başkanı Karataş her araca kimlerin olacağını isimleri teker teker okuyarak araçlara yerleştirildi, her araca CHP ilçe yönetiminden 2kişi sorumluluk aldı ve araçlar daha sonra sloganlar eşliğinde yolcu edildi.

 

 

Son değişiklik Pazar, 09 Temmuz 2017 12:46
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü