23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 10 Temmuz 2017 15:29

AKBÜK’DE ADALETE YÜRÜDÜ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AKBÜK’DE ADALETE YÜRÜDÜ

Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve Pazar günü Maltepe’de biten yürüyüşe Didim’den de destek verildi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği Akbük şubeleri ile Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin oluşturduğu Akbük Demokrasi Platformu’nun öncülüğünde Zübeyde Hanım Parkı’nda bir araya gelen Akbük’ün aydınlık insanları Adalet Yürüyüşü’ne destek verdi.

Hep birlikte Akbük merkezine doğru yönelen platform üyelerine katılımlar yoğun oldu. Ayrıca yol boyunca ilerleyen kalabalığa restoranlardaki müşterilerden ve esnaftan  İzmir Marşı çalınarak destek verildi.

Sadece “Adalet talebi” ile sürdürülen etkinlik Akbük halkından büyük beğeni ve destek aldı. Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği Akbük şubeleri ile Akbük Kültür ve Çevre Derneği’nin bileşenleri içinde yer aldığı Akbük demokrasi Platformu’nun gerçek demokrasi, tam bağımsızlık, hukuk devleti ve adalet talebi çizgisindeki etkinlikleri büyük beğeni topluyor.

Akbük’te duyarlı olan Demokrasi platformu bileşenleri daha öncede referandumda yürütülen “Hayır” çalışmalarında ve Didim  Demokrasi Platformunun çeşitli  etkinliklerine de destek verilmişti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü