19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 15:04

PARK YERİ DERDİ VATANDAŞI GERDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

PARK YERİ DERDİ VATANDAŞI GERDİ

Didim’de yaz aylarında yaşanan ve bir türlü çözülemeyen park yeri sorunu ile ilgili olarak gazetemize her gün gelen şikayetleri yerinde gördük.

Karakol Caddesinden Altınkum Yalı Caddesine dikine inen caddelerde pansiyonların ve konutların önü zaman zaman tıkanıklık yaratıp 2-3 sıra park eden araçlar yüzünden yaya ve araç trafiğinde sıkışıklık yaşanıyor.

Bazı işyerleri kaldırım dışına çiçek saksıları benzeri kent mobilyası koyarak, kimi işyeri de dubalar çakarak önlem almaya çalışsa da, araç sahipleri denize diklemesine inen sokakların hiç birinde park yasağı olmadığını belirtiyor ve yakın bölgelerde de otopark yeri olmamasından dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirttiler.

Sıkışıklıkla ilgili bir çok kez şikayette bulunan işyeri sahipleri park yeri belirlemede ve  sokaklarda park yasağı olduğuna dair Trafik komisyonu kararları olduğunu belirtmelerine rağmen herhangi bir yasak levhası olmadığı görüldü.

 

Kısa süren turizm sezonunda gelen turistlerin sıkıntı çekmemesi için hazineye aiti bazı boş arsaların resmi olmasa da dtopark haline dönüştürülmesi ve böylece geçci de olsa bir çözüm üretilmesi hem  araç sahiplerinin hem de işyeri sahiplerinin ortak isteği.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü