20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 15:05

“ALIN MECLİS ÜYELİĞİNİZİ VERİN ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ !

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Makascıoğlu “Önümüzdeki Dönem Belediye Başkan Adayıyım”

“ALIN MECLİS ÜYELİĞİNİZİ VERİN ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ !”

Milliyetçi Hareket Partisi Didim Belediye Meclis Üyesi Özgür Makascıoğlu dün Belediye Başkanlığına verdiği dilekçe ile meclis üyeliğinden istifa etti.

Didim Belediye Meclis Salonunda  yaptığı basın toplantısı ile istifasını duyuran Makascıoğlu son 2 aydır katılıp yararlı olamadığı Didim Belediye Meclisinde gurup halinde hareket edilmesi istenildiği için kişisel çalışmalarını yansıtamadığı parti içi çekişmelerin içinde olmamak adına ve tek adam yönetimi benzeri bir anlayışın ilçe  yönetiminde oluşmasından duyduğu rahatsızlık nedeniyle istifa ettiğini söyledi.

Makascıoğlu, Geçtiğimiz günlerde yine MHP’li meclis  üyesi Nuh Ali Yılmaz’ın belediye meclis çalışmalarında verimli olunamadığı için tüm meclis üyelerini istifaya çağırması ile ilgili bir durum olmadığını sadece aynı günlere denk gelen istifasının alakasız,  komik ve saçma bulduğu bir beyanatla ilgisinin olmadığını da açıkladı.

Meclis Üyesi Makascıoğlu, MHP içindeki kopuşun başlama tarihini de MHP lideri Alparslan Türkeş’in isminin bir parka verilmesi isteklerinin Didim Belediye meclisinde  karşılık bulamaması ile başladığını, İmar Komisyonu üyesi Nuhali Yılmaz’ın  MHP’li meclis üyelerini yanlış yönlendirdiğini, isminin tartışılmasının hiçbir ülkücü tarafından kabul edilmeyen  Türkeş’in adının  yanlış strateji ile Didim’de reddedilmesinin parti içinde tartışmaların sertleşmesiyle başlayan sürecin kendisini bu aşamaya getirdiğini belirtti.

Özgür Makascıoğlu, Belediye çalışmaları ve gördüğü aksaklıklarla ilgili her zaman çözüm üretecek bir noktada durmaya çalıştığını, hiçbir kişisel çekişme ya da sırf politika adına belde aşağıya vurma isteklerine olumlu bakmadığını ve bunları yapmayacağını, belirtti ve yapılması talimatlarına da uymadığını üstüne basarak belirtti.

Açıklamasını “12 Temmuz 2017 tarihi itibaren Mevcut Parti içi Yönetim Anlayışı ile belediye  çalışmaların yetersiz, anlamsız kaldığından , ayrıca oluşan Birçok fikir ayrılıklarına istinaden Belediye Meclis üyeliğinden istifa etmiş bulunuyorum.

15 senedir Ülkü Ocaklarından itibaren  içinde  olduğum Milliyetçi Hareket Partisi içinde Mücadeleme devam edeceğime  ve Turan ülküsü ebediyet kazanana dek bu kutlu yolda var olacağımı beyan ederim.

Konuyla ilgili ilerleyen günlerde basın açıklaması yapacağımı bildirir 3,5 yıl boyunca destek veren herkese teşekkürlerimi sunarım “ diye sürdüren Özgür Makascıoğlu, kendisinin Ülkü Ocakları geleneğinden geldiğini, dolayısıyla MHP’liliğini sorgulanamayacağını belirterek Eski MHP Milletvekili Uzunırmak’ın “alın milletvekilliğinizi verin ülkücülüğünü” sözünü  benimseyerek, “alın meclis üyeliğinizi verin ülkücülüğümü” diyerek sürdürdü.

İstifasının MHP Genel Merkezinde başlayıp biten ayrılma süreçleri ile  ilgili olmadığını söyleyen Makascıoğlu, önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olarak  siyasi hayatını sürdürmek istediğini de belirtti ve  meclis üyeliği süresince kendisine ilgi alaka gösteren ve yardımcı olan herkese teşekkür etti.

Makascıoğlu basın toplantısından ayrılırken Belediye binası giriş kapısında karşılaştığı Belediye Başkanı Deniz Atabay’la da vedalaştı.

İstifasının belediye başkanlığı tarafından işleme konulmasının ardından önümüzdeki Ağustos ayı meclis çalışmalarına  MHP Meclis üyeliği yedek üyelerinden Ebru Yücel İlhan’ın meclis üyeliğine gelmesi bekleniyor.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü