19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 12 Temmuz 2017 15:06

EFELER PAZAR YERİ TEZGAHLARI KURA İLE TAHSİS EDİLECEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EFELER PAZAR YERİ TEZGAHLARI KURA İLE TAHSİS EDİLECEK

Didim Belediye Meclisine  7 Haziran 2017 günü getirilen ve Haziran ayı 2. Oturumunda Ak Partili Meclis üyelerinin ret oyuna rağmen oy çokluğu ile kabul edilen Efeler Mahallesindeki Pazar yeri  kurulması kararı alınmıştı.

Daha önce Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün Efeler Mahallesinde bir Pazar yeri kurulması  isteği üzerine Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu başkanlığındaki,   Toplum Sağlığı Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Ziraat Odası ve Esnaf Sanatkarlar Odası Temsilciliği ,  İlçe Tarım müdürlüğünden temsilcilerinden oluşan komisyonca karar alınmış ve meclis hukuk komisyonu tarafından da uygun görülmüş ve meclisten 12 Haziran 2017 günü 69 sayılı kararıyla da onay alınmıştı.

Geçtiğimiz hafta (6 Temmuz 2017) başlayan Didim Belediyesi tarafından duyurusu yapılan ve başvuruları yarın (14 Temmuz2017) bitecek olan  Pazar yerinde yer tahsisi ile ilgili kura çekimi  28 Temmuz günü yapılacak.

Duyurusu yapılan ihale  ile ilgili olarak ortaya çıkan detaylarda 1409-1410 ve 1411 no’lu sokaklara kurulacak olan Pazar yerinde 2 adet giyim, 75Adet Manav, 2 adet Şarküteri, 54 adet üretici tezgahı ile, 15 adet ayakkabı türü kavafiye ürünleri, 14 adet kuruyemiş ve baharat tezgahı, 13 adet zücaciye mutfak gereçleri tezgahı ve 6 adette takı, aksesuar ve küçük hediyelik eşyaların satılabileceği tezgah yerleri ilk önce ikametgahı Didim’de olan üretici ve esnaflara şayet taliplisi çıkmaz ise dışarıdan gelen esnafa verilecek.

Kura çekimi 28 Temmuz 2017 Cuma günü saat 10’da  Belediye Düğün Salonunda Noter huzurunda yapılacak, kura çekimine ilgili meslek kuruluşları gözlemci olarak katılabilecek.

Pazar yerine talip olacaklarla ilgili olarak belediye halen sebze meyve veya gıda maddesi satışı ile iştigal ediyor olmak şartının yanı sıra, ilgili meslek odasına kayıtlı olmak, Vergi mükellefi olmak, daha önce belediye tarafından başka yerde tahsis işleminin iptali işlemi yapılmamış olması ve TCK 53 maddesindeki suçları işlenmemiş olması, rüşvet, irtikap, ve ihaleye fesat karıştırma  işlerine karışmamış olmak ve anayasal düzenin değiştirilmesine yönelik suçlara karışmamış olmak kaçakçılık, uyuşturucu kullanımı veya satışı ile orman yangını suçlarından sabıkalı olmamak  şartları aranacak.

Kuraya başvuracaklar için, istenilen belgelerde Üretici olmak ve bunu çiftçi kayıt sisteminde  olduğuna dair belge, Vergi Mükellefiyet belgesi, adli sicil kaydı, 3 adet fotoğraf, ikametgah belgesi verilecek. Bu evraklar ve belediyeden 100 Tl karşılığı alınacak olan dosya ile tamamlanan evraklar 14 Temmuz 2017 (yarın) günü mesai saati bitimine kadar Didim Belediyesi Zabıta birimine teslim edilecek. Evrakların incelenmesinden sonra kuraya katılma hakkı kazananların listeleri 25 Temmuz 2017 günü mesai bitimine kadar askıda kalacak.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü