20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 13 Temmuz 2017 14:07

KADINLARA DERİ SANATININ İNCELİKLERİ ANLATILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KADINLARA DERİ SANATININ İNCELİKLERİ ANLATILDI

Didim Belediyesi bünyesinde açtığı Kadın Uygulamalı Eğitim Merkezi ile kadınlara verilen çeşitli kursların yanında şimdi de deri sanatının  incelikleri öğretilerek  istihdam imkanı sunmaya devam ediyor.

Cumartesi Pazarı yakınındaki atölye de kadınlara eğitimler verilirken bir yandan da farklı eğitimler kurgulanarak kadınların hayatın içinde, aktif, üreten birey haline getirmek amaçlanıyor.

Belediye tarafından  kurulan merkezlerde üretim alanları oluşturularak, ürün çeşitliliğinin her geçen gün artırması sağlanıyor. Eğitimler çerçevesinde kurulan deri atölyesinde kadınlarımızın deri sanatını öğrenmeside amaçlanıyor.

Geçtiğimiz hafta içinde (11 – 12 Temmuz 2017)  The North Fox deri markasının kurucusu Yağmur Çoban  tarafından verilen eğitimde kadınlarımıza deri sanatının inceliklerini anlatıldı. 2 gün süren eğitimler boyunca kadınlarımıza deri işleme sanatını, dikim işlemleri temel bilgileri verilirken, kadınlarımızın maddi olarak kazanç sağlaması hedefleniyor.

Daha sonra kadınlar kısa sürede öğrendikleri  inceliklere kendi becerilerinide katarak çeşitli ürünler yaptılar ve kurs sonunda bu ürünler sergilenerek  başarıları gösterildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü