19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 13 Temmuz 2017 14:10

IHLAU SAĞLIK TURİZMİ İÇİN DİDİM’E GELECEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

IHLAU SAĞLIK TURİZMİ İÇİN DİDİM’E GELECEK

Didim, Dünya Turizm Örgütünün sağlık raporuna girmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bunun için Dünya Turizm Örgütü Başkan yardımcısı Günter Ihlau Didim’e gelecek.

Geliş tarihi henüz netleşmeyen Daha önce Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI’de kriz yönetimi biriminde yönetici olan, şimdiyse Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Bağlı Üyeler Başkan Yardımcısı görevini yürüten Alman turizmci Günter Ihlau’nun Didim’de yapacağı görüşmeler ve programı ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde basına bilgi verilmesi bekleniyor.

Termal Turizm ve sağlık turizmi ile çeşitli çalışmaları bulunan Ihlau’nun Türkiye Turizmi ile ilgili geçtiğimiz yıl 10 Haziran’da Antalya’da yapılan bir turizm çalıştayına katılan  Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Üyesi ve TUI eski yöneticisi Günter Ihlau ise konuşmasında şu noktaların altını çizmişti. : ''Politik gelişmeler tüketicinin güvenini sarsıyor ve Türkiye bundan çok etkilendi. Yapılan bir ankete göre, ürün konusunda Türkiye iyi durumda. Kalite bakımından da aynı durum geçerli. Ancak konu güvenlik olunca durum değişiyor. Güvenlik konusunda sıkıntı olduğu için, Türkiye genel değerlendirmelerde alt sıralara düşüyor. Türkiye'ye güveni nasıl sağlayabileceğimizi düşünmemiz gerekiyor.”

Günter Ihlau ayrıca “TUI'de kriz yönetiminde çalıştım ve böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyoruz. İlk anda 'kriz 6 haftada geçer' dedik, ama öyle olmadı. Her şeye rağmen açık olmalıyız. Elimizde bir reçete yok elbette, çünkü bu çok karmaşık bir sorun. İki yönlü güzel köprüler kurmak zorundayız. 'Güven tesis edici tedbirler' geliştirmemiz lazım. “diyerek turizmdeki tehlikeyi geçtiğimiz yıldan tahlil etmişti.

 

TUI eski yöneticisi Ihlau,  Türkiye’de Kruvazör turizmi, termal turizm gibi farklı turizm organizasyonlarını öneren ve bu çalışmalarla ilgili özellikle Türkiye hakkında bilgi sahibi uluslararası bir  turizmci olarak tanınıyor.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü