23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 13:26

VAKIF ARASİZİNDE BİR ÇALIŞMAMI VAR?

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

VAKIF ARASİZİNDE BİR ÇALIŞMAMI VAR?

Geçtiğimiz ay Belediye Meclisinde  Vakıflar Bölge Müdürlüğünün isteğiyle gündeme alınan Vakıf binaları olarak bilinen Altınkum’daki  arazisinde imar değişikliği isteği reddedilmiş, idarenin Atatürk Caddesinde gelip Yalı caddesine bağlanan yolun kendilerine ait olan kısmındaki imar değişikliğinin eski haline getirilmesi isteği İmar komisyonundan ve Meclisten red edilerek sonuçlanmıştı.

Konu ile ilgili olarak hassasiyeti olan ve Vakıf Arazisi Didimi,lilerinden kampanyasıda yürüten Didim Çevre Platformu (DİÇEP) sözcüsü Türker Ertuncay imar değişiklşiği teklifi verilmesinin altında hala bura ile ilgili bazı hesapların yapıldığı ve bu hesapların kapalı kapılar ardında yürütüldüğü iddiasıyla bir açıklama yaptı.

Ertuncay DİÇEP’in sosyal medya sayfasında paylaştığı görüşlerinde “ Didim belediye meclisinin oturumlarından sonra yayınlanan kararlardan anladığımız kadarıyla, Vakıflar Altınkum'daki arazisiyle ilgili bir çalışma içinde. Tabii ki, biz Didim'de yaşayan "garibanlar" olarak hiç birşey bilmiyoruz. Ne belediyeden bir bilgi ulaşıyor halka ne de vakıflardan.

 

Her ne kadar facebook'ta vakıf arazisi halkın yararı için kullanılsın diye gruplar kuruyorsak da, herşey kapalı kapılar ardında yapılıyor. Belli ki, arazi içinde yapılması düşünülen proje, detaylandırma aşamasına gelmiş. Artık, otobüs yazıhanelerinin de olduğu Yalı Caddesi'ne inen dar yolun genişliği tartışılıyor. Atatürk Bulvarı genişliğinde mi devam edecek Yalı Caddesi'ne kadar; yoksa, fiili durumdaki dar yol olarak mı? Meclis'te tartışılan ve kabul edilmeyen tekliften anladığımız kadarıyla Vakıflar yola terk etmesi gereken araziden de vazgeçmek istemiyor.
Bu "ballı börek" kim için hazırlanıyor?
Yapılacak bu "çok önemli tesis" için Yalı Caddesi de araziye mi katılacak? Halk bunun neresinde?” diye sordu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü