18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 17 Temmuz 2017 15:27

HALKEĞİTİM 1860 ÖĞRENCİYE YAZ KURSU VERİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HALKEĞİTİM 1860 ÖĞRENCİYE YAZ KURSU VERİYOR

Didim Kaymakamlığının düzenlediği ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen 7-19 yaş arası öğrencilerin başvurabildiği yaz okullarında eğitimler devam ediyor.

21 Haziran’da başvuruları biten ve 3 Temmuz günü eğitime başlayan okullarda Didim’de yaşayan öğrenciler kadar Didim’e tatile gelmiş  7-19 yaş arası tatilcilerinde rağbet gösterdiği kurslar 21 branşta sürüyor.

Didim Halk Eğitim Müdürü Nuri Öner kurslarla ilgili olarak şu bilgileri verdi; “ Kurslarımız Didim Kaymakamlığı talimatıyla 3 Temmuz günü başladı, gördüğümüz ilgiden memnunuz, hem tatilciler hem de Didim’de yaşayan gençlerimim tatillerini kendi yetenekleri doğrultusunda değerlendiriyorlar, 21  branşta kurslarımız devam ediyor, kurslarımızın bir kısmı müdürlük binamızdaki dersliklerde devam ederken bazı kurslarımız okullarda ve Didim Kapalı Spor Salonunda devam ediyor.

Kurslarımızda 1860 öğrencimiz eğitim görüyor, İngilizce, satranç, basketbol, Voleybol ve okçuluk branşları çok yoğun ilgİ gören kurslarımız oldu, çeşitli yaş guruplarında 3-4 gurup ayrı ayrı eğitim alıyor.

Bağlama, Gitar, Keman, Tiyatro, Yaratıcı drama eğitimlerin ile Kuranı Kerim Okuma, Rusça kurslarımızda müdürlük salonunda devam ediyor. Atletizm, Badminton, Futbol, Karate, Masa Tenisi, ve Tenis ve Okçuluk kursları spor salonunda yapılıyor, Keçe Yapımı ve Dekoratif Ev Aksesuarları kurslarımız da yine Milli Eğitim müdürlüğüne bağlı okullarımızda ve müdürlüğümüzde sürüyor” dedi.

Yaz tatili boyunca öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek ve hobilerini geliştirmek amaçlı kurslara gösterilen ilgiden memnun olduklarını da belirten Nuri Öner, daha önceden başlamış ve meslek edindirme kurslarının da programlı bir şekilde devam ettiğini, istihdam garantili işbaşı eğitimlerinin şu anda turizm sektörüne yönelik branşlarda sürdüğünü, önümüzdeki aylarda İş Kur ve Meslek Odaları ile işbirliği içinde meslek edindirme ve istihdama yönelik kurslarımız devam edeceğini belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü