24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 18 Temmuz 2017 14:39

43 YIL ÖNCEKİ DESTAN KIBRIS

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

43 YIL ÖNCEKİ DESTAN KIBRIS

Kıbrıs Barış Harekatının 43. yıl dönümü yarın  Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde yapılacak etkinlikle hatırlanacak.

Fotoğraf Sergisi, Şiir Dinletisi ve Multivizyon gösterisinin de yapılacağı etkinlik saat 18'de Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Başbakan Bülent Ecevit'in Özel Kalem Müdürü ve Fotoğraf Sanatçısı Zeynel Yeşilay'ın sergi ile başlayacak.

19'da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Didim Muharip Gaziler Derneğinden bir temsilcinin yapacağı konuşmanın ardından Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Adından Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven'in konuşması ile devam edecek ve son konuşmayı Didim Kaymakamı İskender Yönden yapacak.

19,30'da Sanatçı Zeynel Yeşilay'ın Kuzey Kıbrıs konusundaki konuşmasının ardından Şair İlter Yeşilay'ın viyolonsel eşliğinde şiir dinletisi ve  Fotoğraf Sanatçısı Zeynel Yeşilay'ın 'Sonsuz Bir Şiir Kuzey Kıbrıs' isimli Multi Vizyon Gösterisi  gerçekleşecek.

Etkinlik sonunda verilecek kokteyle birlikte Şair İlter Yeşilay Kendi Romanı olan Yağmur Taşı kitabını imzalayıp okurları ile sohbet edecek.

Şair İlter Yeşilay’ın bestelenmiş sanat müziği eserleri ve Zeytinin Tuzu  adlı ilk kitabı da var.

Yazarın uzun araştırmalar sonucunda Türk Tarihi’nden ve mitolojik efsanelerimizden esinlenerek kurgunladığı fantastik bir maceranın kapılarını aralıyor Yağmur Taşı romanı

 

Bütün dehşetiyle aniden başlayan kuraklık Türkiye’yi kasıp kavururken, işaretler de gelmeye başlamıştı.
Kökü tarihin derinlerinde olan kadim sırlar, geleceğimize yön vermek için harekete geçerek henüz kim olduğunu bilmeyen genç bir adamın etrafında şekilleniyordu.
Zamanın geldiğini anlayan kötülüğün efendileri, yüzyıllardır saklandıkları yerlerden başlarını kaldırıp yeni bir dünya düzeni kurmak ve dünyaya hükmetmek istediler. Fakat karşılarında tarihin sahnesine çıktıkları günden beri kaderin kendilerine biçtiği rolü çok iyi bilen Büyük Türk Milleti duruyordu.
Elinde bulunanı hakim güç kılacak olan kutsal Yada Taşı’nın etrafında şekillenen büyük macera; sizlere Nuh Tufanı’ndan itibaren başlayan ve günümüzde hala devam eden zalimler ve masumlar savaşının varacağı sonucu anlatacak. 350 milyon nüfuslu Türk Dünyası’nın ülkemizin toprakları üzerinde şekillenecek geleceğinde bizleri bekleyen sır nedir? “ sorularının cevabı

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü