18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 18 Temmuz 2017 15:20

“ANITKABİR’İN İMAR DEĞİŞİKLİĞİ İLE İNŞAATA AÇILMASI ATATÜRK’Ü UNUTTURMA ÇABALARIDIR(!)”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“ANITKABİR’İN İMAR DEĞİŞİKLİĞİ İLE  İNŞAATA AÇILMASI  ATATÜRK’Ü UNUTTURMA ÇABALARIDIR(!)”

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan imar değişikliği ile  Anıtkabir'in imara açılacağı haberlerinin yayılması üzerine konuyla ilgili olarak Didim Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı  Türker Bacaksız’ın görüşlerine başvurduk.

Didim Atatürkçü Düşünme Derneği Başkanı Türker Bacaksız  gazetemize yaptığı açıklamada; “Abdullah Gül Dışişleri Bakanı iken Amerika ile 9 maddelik bir anlaşma yapıldı. Bunlardan bir tanesi Türk Askerinin gücünün azaltılması ve Atatürkçülerin tasfiye edilmesiydi, ve bunu da adım, adım uyguladıklarını 2002 yılından beri resmi kayıtlar doğrultusunda görüyoruz. TSK’nın son yapılan politika uygulamalarında da, Ergenekon ve 15 Temmuz olayları gibi benzeri yollarla çok zayıflattılar. Zaten ilk hedef Türk Silahlı Kuvvetleriydi, onlara yapılmış bir kumpastı” bunları kamuoyuyla paylaşmıştık.

Anıtkabir’in imar değişikliği ile  inşaata açılması da  Atatürk’ü unutturma çabalarıdır. Ancak;  ne yazık ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ne Atatürk’ü nede onun bıraktığı mirası silmeleri mümkün değildir” dedi.

Bacaksız yaptığı açıklamasını ; “ Eğer böyle devam ederlerse ki; bu bizim son geldiğimiz noktadır, milyonları bir anda karşılarına almaları anlamına gelir. Eminim ki bu çalışma her zaman yapılan halkın nabzını yoklama işleminden başka bir şey de değildir.  Anıtkabir’e dokunulduğu an Türkiye’nin büyük bir kargaşaya sürükleneceği gerçeği oldukça ortadadır. Hedefleri oldukça belli, başta yapılan ilk açıklamayla sonrasında yapılan açıklamalar farkı olduğundan bu duruma göz boyamak için bir kılıf uydurulduğu da yeterince ortadadır” diyerek sürdürdü.

Didim Atatürkçü Düşünme Derneği Başkanı Türker Bacaksız; “ Anlaşılan, Anıtkabir’in etrafına devasa büyük binaları dikip, dışardan görülmesini engellemek istiyorlar. Anıttepe Ankara’nın  her yerinden görünen büyük alanda olduğu için etrafı kapanmış bir alan oluşturarak unutturmaya çalışıyorlar”  diyerek sözlerini açıklamasını tamamladı.

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü