18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 19 Temmuz 2017 14:40

ÇAMLIK PAZAR YERİ İÇİN PROSEDÜR DEVAM EDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ÇAMLIK PAZAR YERİ İÇİN PROSEDÜR DEVAM EDİYOR

Didim Belediyesi tarafından Efeler mahallesinde 3 sokakta oluşturulacak Pazar yeri için yer tahsis kurası çekilecek, 14 Temmuz günü müracaatları biten başvurular ve  evrakları tamam olup durumu pazaryeri almaya uygun olanlar arasından kurraya katılabileceklerin isimleri askıya çıkarılan listelerle belli oldu. 28 Temmuz Cuma günü yapılacak  kura çekiminin ardından Pazar kurulmaya ağustos ayı içinde başlanacak.

Diğer taraftan Esentepe Camii kenarından oluşan seyyar  satıcıların Cuma günleri tezgah açmaları üzerine burada da bir Pazar yeri ihtiyacı olduğuna karar veren Didim Belediyesi bu bölgeyle ilgili olarak  Ziraat Odası, Tarım İlçe Müdürlüğü, meslek odaları ve Emniyet müdürlüğü nünde içinde olduğu pazar yeri tespit komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Didim’deki kurum temsilcilerinin onayının alındığı öğrenilen Pazar yeri ile ilgili olarak Anıtlar kurulundan yapılacak incelemelerden sonra Çamlık Mahallesinde de bir Pazar yeri oluşturulacak.

Çevre düzenlemesi yapılan ve bölgede bulunan ekili arazinin olması sebebiyle hasadı beklenen bölgede çalışmalar sona erdikten sonra Didim merkezinde yerleşik olarak 4. Pazar yeri de düzenlenmişi olacak.

 

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay seçim beyannamesinde bulunan Pazar yerleri düzenlenmesi taahhüdünü yerine getirmiş olmaktan memnun olacağını belirttiği açıklamalarında 20 bin2 yakın nüfuslu Efeler Pazaryerinin ardından yine Didim’in en kalabalık mahallelerinden olan Çamlık’ta da  vatandaşın kendisine yakın bölgede pazara kavuşturulacağını belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü