19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 20 Temmuz 2017 13:27

DİDİM CEMEVİ YAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DİDİM CEMEVİ YAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR

Didim Cemevi tarafından her yaz Cemevi bahçesinde düzenlenen yaz gecesi konserlerinin ilki 30 Temmuz Pazar günü yapılacak.

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhanın verdiği bilgiye göre Ağustos ayı boyunca her hafta sonu bir sanatçı ile yaz gecelerini serinletmeyi ve dostluk ve dayanışmayı daha da canlı hale getirme amaçlı konserler serisine başlanıyor.

Önümüzdeki hafta sonu (30 Temmuz 2017) günü  Erzincanlı ses sanatçısı Taner Özdemir’in katılacağı konser in sponsorluğunu Diş Hekimi Arif Canpolat yapıyor, saat 20,30’da başlayacak konserden elde edilecek gelir Cemevinin geçtiğimiz yıllarda organize ettiği üniversite öğrencileri başta olmak 50 kadar öğrenciye burs verilmesi amaçlanıyor.

Bilindiği gibi Didim Cemevi yönetimi eğitim gören üniversite öğrencilerine burs verme kararı almıştı ve geçtiğimiz yıllarda başlayan ancak çeşitli nedenlerle aksayan Didim Cemevi’nin belirlediği Üniversite öğrencilere  hayırseverler tarafından verilen burslar artık Cemevi yönetiminin bizzat tespit ettiği ve Cemevi adına verilir hale getirilmişti.

Eğitim yılı boyunca kadar her ay düzenli olarak burs ücreti yatırılması kararında lınmış ve 150 TL’lik burs ücretlerinin 50 ‘ye yakın öğrencinin hesabına düzenli olarak yatırıldığı öğrenildi.

 

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan “Burs alan öğrencilerin isimlerinin yöneticiler ve aileleri dışında hiç kimsenin bilmeyecek, bizimle öğrenci arasında kalacak . Eğitim Öğretim yılı başında da yine ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz  ilkokul öğrencilerine de giyim yardımı yapacağız, geçtiğimiz yıl anlaştığımız bir mağazaya giden öğrenciler buradan okul kıyafetlerini aldılar, Biz yapılan yardımların gizli kalmasını istiyoruz ayrıca “İlimden ve bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Bizler de bu ilkelere dayanarak bu çalışmaya karar verdik” dedi ve “ Eğitime Destek Kampanyası kapsamında yapılan çalışmaları 6 aylık ve yıllık toplantılarımızda üyelerimize anlatıyoruz, bu sene daha çok öğrenci burs verme ve miktarı da biraz daha artırmayı hedefledik” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü