20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 20 Temmuz 2017 13:32

JANDARMA KENEVİRE GEÇİT VERMİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

JANDARMA KENEVİRE GEÇİT VERMİYOR

Aydın İl Jandarma Komutanlığına Bağlı İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri Aydın ilçelerinde uyuşturucu eylem planı çerçevesinde kenevir bitkisi ekimi yapan şahıslara yönelik çeşitli operasyonlar yaptı.

DİDİM YOLUNDA KENEVİR TARLASI BULUNDU

19 Temmuz 2017 günü  Aydın İl Jandarma Komutanlığı Söke İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ile Aydın Emniyet Müdürlüğüne bağlı  Kom Şube Müdürlüğü Narkotik Timlerince “uyuşturucu madde ile mücadele” eylem planı kapsamında yapılan arazi kontrolünde Söke-Gölbent Mahallesinde ve Kızılözaltı mevkiinde kenevir bitkisi ekimi yapıldığı ihbarı alan ekipler Söke-Milas karayolu üzerinde faaliyet gösteren bir avm karşısındaki sazlık alan içerisinde bulunan ve boyları 40 ile 250 cm uzunluğunda olan 117 adet bakımları yapılmış keneviri bitkisi ele geçirilmiştir.

Söke-Didim Karayolu Kızılözaltı mevkiinde eski Menderes nehri yatağı ile tahliye kanalı arasında kalan çalılık ve sazlık alanda 30 ile 40 metrekare büyüklüğündeki bir alanın çalılıktan temizlenerek kenevir ekimi için uygun hale getirildiği ve bu alanda boyları 50 ile 200 cm arasında değişen 50 kök kenevir bitkisi ile sazlıkların üzerine kurutulmak için konulmuş 10 kg olduğu tespit edilen yarı kurumuş haldeki kenevir bitkisine el konulmuştur.

Yine aynı gün Söke İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timlerince uyuşturucu eylem planı çerçevesinde kenevir bitkisi ekimi yapan bir şahsa yönelik ihbar ve  düzenlenen operasyonda B.C isimli şüpheli jandarma timlerince yakalanmıştır. Şüpheli şahsın ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda; (36) adet kenevir tohumu, (5) adet 50-60 cm boyunda kenevir ile yaklaşık 150 gram ağırlığında kubar tabir edilen esrar ele geçirilmiştir. Ele geçirilen kenevirler imha edilmiştir.

Sağlık kuruluşuna sevk edilen ve alınan tahlil sonuçları pozitif çıkan B.C ise ifadesinin ardından adli makamlarca serbest bırakılmıştır.

KENEVİRCİ KARI KOCA YAKALANDI

17.07.2017 günü Bozdoğan İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından alınan İhbarda İ.Y ve D.Y. isimli karı kocanın, aydın ili bozdoğan ilçesi kılavuzlar mahallesinde bulunan arazilerinde kenevir bitkisi yetiştirdiği duyumu alınmıştır.

İhbar ile ilgili olarak gerekli araştırmalar sonrası, 17.07.2017 günü adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şahısların kılavuzlar mahallesinde bulunan zeytin bahçesi ve evlerinde yapılan arama neticesinde; boyları (70) cm. İle (140) cm Arasında değişen (300) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

Şüpheliler İ.Y. ve D.Y c.savcısının talimatı doğrultusunda ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmışlardır.

 

Aydın İl Jandarma Komutanlığındanyapılan açıklamada, “Halkın huzuruna ve sağlığına yönelik çalışmalarına devam eden Aydın İl Jandarma Komutanlığı, faaliyetlerine azimli ve kararlı bir şekilde devam etmektedir”

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü