18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 20 Temmuz 2017 13:33

AYDIN’DA BASIN ÖDÜLLERİ 24 TEMMUZ’DA BELLİ OLACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYDIN’DA BASIN ÖDÜLLERİ  24 TEMMUZ’DA BELLİ OLACAK

11 dalda  gazetecilik başarılarını ödüllendirdiği  Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “AGC Basın Ödülleri” töreni bu yıl 24 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 18.30 da Adnan Menderes Üniversitesi Kongre Merkezinde yapılacak.

5 Haziran da başlayan başvurular  5 Temmuz’da biteceğini duyurulmuş olmasına rağmen gelen talepler doğrultusunda başvuru süresi 8 Temmuz Cumartesi saat 19.00’a kadar uzatılmıştı.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ödül alan gazetecilerin isimleri tören esnasında duyurulacak, tören öncesi ödül alanlarla ilgili bir duyuru yapılmayacak. Aydın ve ilçelerinden başvuru yapacak olan meslektaşlarımız başvurularını şube başkanlarına ve ilçelerde yönetim kurulu üyelerinden  Söke için  AGCi Söke Şube Başkanı Ali Esmer’e, Nazilli ‘de Şube Başkanı Metin Özden’e,  Didim için başvurular Didim Gazeteciler Cemiyeti Başkanı   Ergun Korkmaz’a, Kuşadası için başvurular Davutlar Ekspres Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Öztürk’e yapılmıştı.

Geçtiğimiz hafta içinde başvuruları inceleyerek karar aşamasına gelen  Ödül jürisi bu yıl 14 kişiden oluştu.  , jüri üyeleri Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesinden  Prof Dr. Halim Esen, Doç. Dr. Hatice Hale Bozkurt,  Yrd. Doç. Dr. Behiç Alp Aytekin, Yrd. Doç. Dr. Hicabi Arslan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özgür Seçim, Arş. Gör. Ali Emre Dingil, gazeteci temsilcileri AGC Yönetim Kurulu adına AGC Başkanı Semra Şener, Söke Şube Başkanı Ali Esmer, Nazilli Şube Başkanı Metin Özden, Yeni Asır Gazetesi Aydın İl Temsilcisi İhsan Karataş, Yeni Kıroba Gazetesi İmtiyaz Sahibi Recep Başkar, Hedef Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Atila Karpınar, Ses Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Akgül’den oluştu.

11 dalda verilecek basın ödülleri ve kategorileri şöyle;  Yılın haberi,  Yılın haber fotoğrafı, Yılın spor haberi,  Yılın spor fotoğrafı, Yılın inceleme araştırma röportajı, Yılın köşe yazısı, Yılın internet haber sitesi, Yılın radyo programı, Yılın TV programı,  AGC Teşvik ödülü, AGC Özel ödülü.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü