20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 21 Temmuz 2017 14:05

SEMİH VE NURİYE İÇİN TEK KİŞİLİK EYLEM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SEMİH VE NURİYE İÇİN TEK KİŞİLİK EYLEM

KHK ile görevlerinden ihraç edildikleri için önce oturma eylemi, ardından açlık grevine başlayan ve daha sonra 23 Mayıs’ta tutuklanarak cezaevine konulan  kamu görevlilerini Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Ankara Yüksel sokakta  devam eden eylemlerin bir benzeri Didim’de Yalı Caddesi üzerinde bir tatilci tarafında da  yapıldı.

Üzerinde Nuriye ve Semih’in resimleri bulunan bir tüişört giyen tatilci  131. Gündür açlık grevinde olan kamu görevlilerinin işlerine geri iade edilmesini istediği bir dövizle yürüdü.

Adının Hıdır Aydur olduğunu söyleyen  tatilcinin daha Önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet’ yürüyüşüne de katıldığı  ve yürüyüş boyunca da Nuriye ve Semih için talebinin yazılı olduğu dövizi hiç elinden bırakmadı öğrenildi.

Yürüyüşünün amacını, Semih ve Nuriye’nin öğrencilerine kavuşmaların ve açlık grevindeki  iki insanın geri dönülmez bir şekilde sağlıklarının bozulmasının önüne geçilmesini olarak açıklayan tatilci Aydur  eylemlerine devam edeceğini söyledi ve “ yeterki iki cana iki yüreğe birşey olmasın aramızda sağlıklı bir şekilde öğrencilerine kavuşsunlar umut yürekte   çünkü bu halk güçlü muktedir ve diktaya boyun eğmeyen bu iki insana sahip çıkacak ve onları ölüme bırakmayacaktır diye umut besliyorum” açıklaması yaptı.

Eyleminin insani ve vicdani bir eylem olduğunu belirten Hıdır Aydur “Önce kendim için. İçimdeki çürümeyi durdurmak için ses çıkarıyorum” dedi ve “ Toplumsal duyarsızlığımızla onları ölüme doğru itiyoruz. Bugün, açlık grevindeki 131. günleri ve fiziksel olarak geri dönüşleri de yok gibi  “Ohal’in ve KHK’ların kalkmasını istiyorum. Bu iki insanın ölmemesini istiyorum. İnsanların kendilerine gelmesini istiyorum. Bu gidiş hoş bir gidiş değil. Bu ülkede adalet kalmadı. Bağımlı hale getirildi.   Nuriye ve Semih örneğinde olduğu gibi, KHK’lar ile açığa almalar ve görevden almalar darbecilerle mücadele görüntüsü altında sendikal örgütlenmeye yönelik tasfiye aracına haline geldi” açıklamasını yapan Tatilçi Aydur tatilinin bittiğini  bu eylemden sonra Didim’den ayrılacağını  da belirtti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü