20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 21 Temmuz 2017 14:06

Demokrasi Platformunun Talebi “OHAL KALDIRILSIN, KHK’LAR SONA ERDİRİLSİN”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Demokrasi Platformunun Talebi “OHAL KALDIRILSIN, KHK’LAR SONA ERDİRİLSİN”

Didimliler OHAL’in ilan edilişinin yıl dönümünde Didim Demokrasi Platformu bileşenlerinden Birleşik Haziran Hareketinin davetiyle  Cumhuriyet Meydanında bir araya geldiler.

OHAL’in Kaldırılması ve KHK’ların sona erdirilmesi çağrısıyla Saat 18.30’da Meydanda toplanan kalabalığa Emekli Öğretmen Haydar Pınarbaşı bir konuşma yaptı.

Pınarbaşı 20 Temmuz’un Suruç’ta yapılan katliamında yıldönümü olduğunu hatırlattı ve burada yaşanan olayın asıl faillerinin ve arkasındakilerin adalet önünde hesap verdirilmelerini istedi.

Öğretmen Pınarbaşı “Geçen yıl birlikte yürüdükleri yolları ayıran ve 15 Temmuz gecesi darbe yapmaya kalkışan terör örgütünü bahane ederek OHAL ilan edenler sanki darbecilere değil de halka ilan edilmiş gibi hak ve hukukun askıya alındığını” söyleyerek başlayan konuşmasını “bizler ülkemizin üretenleri, aydınlık yüzleri olarak ülkemize bir kez daha sahip çıkmak için, demokrasi için alanlardayız.

CHP Genel Başkanının Maltepe 12 madde halinde beyan ettiği manifestoya sahip çıkmak için, Laik Demokratik hak ve hukuk için emeğiyle geçinenler için yeniden yaşanabilir bir  ülke için mücadelemizi sürdürmek için   yan yanayız ve alanlardayız.

Geriye döndürülmek istene Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmak için Alanlardayız, Kindar bir nesil yetiştirmek için gerileştirilen laik bilimsel eğitime sahip çıkmak için alanlardayız. Kamu Emekçilerinin haksız olarak işten atılmalarına karşı olduğumuz için Nuriye ve Semih için alanlardayız, Her gün yenisi işlenen kadın cinayetlerini durdurmak için, gençler için, işsizler için emekçiler için alanlardayız” DEDİ.

 

Konuşmasının son bölümünde “Ne laiklik mücadelesinden, ne demokrasi mücadelesinden, eşit özgür barış içinde bir yaşamdan vazgeçmeyeceğiz, bunlara sahip çıkmak için daha çok alanlarda, sokaklarda olacağız” diyen Pınarbaşı, “Herkes için adalet demeye devam edeceğiz” dedi ve referandumda yapılan hileleri biliyoruz, sorumlularından hukuk önünde hesap sorulmasını, Berkinleri, Ali İsmailleri katillerinden hesap sorulması için adalet istiyoruz, 15 Temmuz vesilesiyle sokaklara hakim olmayan iktidarın asık yüzlü olduğun bu görüyoruz ama biz aydınlık ve gülen yüzümüzle hak hukuk adalet aramak için alanlarda olacağız”  diyerek  tamamladı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü