18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 22 Temmuz 2017 13:58

AK PARTİ İLÇE KONGRE DELGELERİNİ SEÇTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AK PARTİ İLÇE KONGRE DELGELERİNİ SEÇTİ

Ak Parti Didim ilçe Teşkilatı parti içi seçimlerde oy kullanacak olan delegelerini seçti. Parti tüzüğünün 12. maddesi gereği 400 delegenin seçimin için İlçe binasında sandıklar kuruldu.

Ak Partide delege tespiti,  partinin son milletvekili genel seçiminde o ilçede almış olduğu toplam oy rakamına bölünerek ve bölme sonucu çıkan kat sayının, o ilçeye bağlı her mahalle veya köyde alınmış oyla çarpımı sonucu çıkan sayı ile tahsis olunan sayının toplamı, ilgili mahalle veya köyün ilçe kongresi için seçeceği delege sayısını belirliyor.

Parti binasında yapılan seçimlerde ilçe başkanı Cenk Ünlü’de oyunu kullandı, Ünlü genel merkezin belirlediği seçim takvimine uygun olarak süreci başlattıklarını Didim’de kayıtlı 9320 üyenin tamamının oy kullanabileceği  mahalle delege seçimlerin yoğun katılımla yapıldığını belirtti.

Referandum sonrası  seçimle ilgili sürecin genel merkezin talimatları doğrultusunda  başlanıldığını Aydın il teşkilatının 17 ilçedeki takvimi netleştirmesinin ardından hazırlıkları tamamlanan delege seçimlerinin mahallelerdeki kayıtlı seçmen ve partinin o mahalleden aldığı oyla orantılı bir formülle mahalle bazında tespit edildiğini söyledi.

16 mahallede en yüksek delegeliğin Yeni Mahallede olduğunu ve 79 delegenin seçileceğini, 78 delegeli Efeler Mahallesini 68 oy ile Cumhuriyet Mahallesinin takip ettiğini en az delegeliğin Nüfusla orantılı olarak Batı Köyde 2 delege Akköy’de 4 delege ve Mavişehirde 6 delegenin olduğunu belirtti.

Ak Partinin seçim süreci gereği ilçe başkanlığı seçimleri hazırlıklarına başlayacaklarını  da söyleyen Cenk Ünlü Ağustos ayı başında bitecek olan delege seçimlerinin ardından 19 Ağustos ile 12 Kasım 2017 tarihleri arasında genel merkezin uygun göreceği bir tarihte de ilçe başkanlığı seçimlerinin yapılacağını söyledi.

 

Ünlüden alınan bilgilere göre nüfusla orantılı olarak belirlenen diğer mahallelerdeki delege sayıları şöyle; Akbük 22, Ak Yeniköy 16, Altınkum 16, Balat9, Çamlık Mahlallesi 24, Denizköy 11, Fevzipaşa9 Hisar Mahallesi27 Mersindere 8 ve Yalı Köy 7

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü