20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 16:28

BİR YAZ DAHA GECESİ ŞARKILARLA DOLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BİR YAZ GECESİ ŞARKILARLA DOLDU

Didim Kültür ve Sanat Derneği (DİKSAD) geçtiğimiz hafta sonunda Didimli müzik severlere “ şarkılarla bir yaz gecesi yaşattı.

Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde da saat 21’de başlayan Konserin sunuculuğunu Tarık Altunbaş yaptı. Uzun süredir Şef Saliha Aygün 50 koristle birlikte Türk Sanat Müziğinden 30 Eserin yer aldığı bir konser  hazırlıklarını sürdüren DİKSAD’lı koro üyeleri de  Didimlilerin salonu doldurmasıyla konserlerine başladılar.

Sunuculuğunu Tarık Altınbaş’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından  konserde 7 farklı  makamdan şarkılar söylenip taksim geçildi.

Suznak Makamıyla başlayan konser Kemani Tatos Efendi’nin Suznak peşrevi ile başladı . 21 eserin solo olarak seslendirildiği konserde Uşşak Makamı, Nihavend Makamı, ve Nihavned Potpori ile biten konserin birinci bölümünün ardından ikinci bölümün başında Koro Şefi Saliha Aygün sürpriz yaparak iki güzel şarkıyı solo olarak okudu.

Aygün’ün şarkılarının ardından Hüzzam, Hicaz makamları ile Kürdi Fantezi ve Muhayyer Kürdi makamından eserler ile  konserin son parçası Muhayyer Kürdi potbori koro tarafından seslendirildi.

Sahnedeki 50 koriste Ud’larda Zafer Oytun, Ersin Koçbaş, Hüseyin Sekü, Kanunda Murat Sezar, Klarnette İmdat Elmas, Bağlamada Cem Sezgin, Akordeonda Tarık Kural , Kemanlarda Ahmet Yalvaç, Kemal Yıldız, Hüseyin Bilgen, Selma Akova ve ritimlerde de Soydan Elmas, Menderes Soydemir ve Süheyla Deniz eşlik etti.

 

Ayakta alkışlanan konserin sona ermesinin ardından Didim Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Naşit Oskay Koro Şefi Saliha Aygün’e ve Sunucu Tarık Altunbaş’a  koro adına  çiçek verdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü