19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 16:30

DİDİMSPOR TESİSİNİ TAMAMLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DİDİMSPOR TESİSİNİ TAMAMLADI

Didimspor geçen yıl başarılı grafikle Aydın 2 Amatör guruptan 1. Guruba çıkmış ve kulüp olarak önlerine koydukları 3 yılda BAL’a çıkma hedefi doğrultusunda çalışmalarına devam ediyorlar.

Kulüp adına düzenledikleri binadaki onarım ve tadilat işleri sonrası sporcularıyla Pazar günü (23 Temmuz 2017) kahvaltıda bir araya gelen Didimspor yönetimi yeni sporcu transferi ve devam edecek futbolcuların değerlendirilmesi ve lisanslarını gözden geçirdi.

Kulübe tahsis edilen binanın iç dekorasyonu ile birlikte yaklaşık 650 bin TL harcadıklarını belirten Kulüp Başkanı Kadir Akar transferler içinde 150 bin TL gibi bir parayı harcamayı planladıklarını belirtti.

Didimspor Kulüp başkanı Kadir Akay ve Asbaşkan Deniz Polat geçtiğimiz sene liderliği kıl payı kaçırdıklarını, maça çıkmayan Didim Altınkumspor’un  yaptığı yanlıştan dolayı Didim’e bir kupa ve şampiyonluk kazandıramadıklarını, ancak bu yıl bu gururu yaşatarak süper amatör lige, ardından da BAL’a çıkmayı hedefliyoruz” dediler.

Kulübe kazandırılan tesis hakkında bilgiler veren Asbaşkan Deniz Polat; “tesisimiz 3 katlı, 5 tane dışardan transfer edeceğimiz sporcularımız için oda düzenledik, antrenör ve yönetim içinde ayrı ayrı odalar tanzim edildi, bir de toplantı salonu şeklinde düzenlediğimiz bölüm var, tesisimiz Didim’deki tüm sporseverlerin hizmetine açık sporla ilgili olsun ya da olmasın her türlü toplantı ve eğlenceye açık bir alanımız var, birlikte maç seyretmek isteyen ya da faklı spor müsabakalarının televizyondan  topluca  izlenmek isteyenlere de salonumuz açık, sporcularımızla maç öncesi ve sonrası burada maçları değerlendireceğiz ve deplasmanlara giderken kulüp binamızda  birlikte gideceğiz. Halkımıza açık olan bu tesisimiz Didim spor camiasındaki tüm takımlara da açık, spora gönül verdik masraflarımızı yönetim olarak birlikte karşıladık ve bunun karşılığını almak istiyoruz.” Dedi.

Takımın bu sene teknik patronluğunu yapacak olan Antrenör Alpaslan Başkaya’da kendisinin 20 yıldır futbol ve spor camiasının içinde olduğunu, kendisinin Gazi Üniversitesi Spor bölümünden mezun olduğunu ve Pursaklar’da başlayan teknik kadro kariyerinde  Gençler Birliği, Hacettepe ve Siirt JetPa dan sonra geçtiğimiz yıl Didim Belediyespor’la devam ettirdiğini  Didim’deki takımlardaki gençlerin hepsini biliyorum ve tanıyorum, kimin hangi performansta olduğunu yaklaşık olarak bildiğini söyledi.

Başkaya; “Bu sene Didimspor yöneticilerinden teklif gelince değerlendirmem kolay oldu, bende spora gönül vermiş bir spor adamıyım, yönetimin görülen yüzü Kadir Bey ve Deniz Beyle futbola bakış açımızda ortak böyle olunca bu sene Didimspor’un başarısına katkı koyacağım, geçen sene takımın hocası olan Hüseyin Coşkun’un görüşleri ve takımla ilgili bilgilerini paylaşacağız ve desteğini isteyeceğim, kendisi bu takımın bel kemiği olmuş ve takımı başarılı noktalara taşımış kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Şu anda kadromuz hazır iki tane altyapı takımı hazırlamayı planlıyorum, ilçe dışından görüştüğümüz bazı sporcular var takıma takviyeler yapacağız, BAL takımlarından teklif almış bazı sporcular var anlaşma sağlamalarını bekliyoruz, ardından bizde kadromuzu netleştirmiş olacağız” dedi.

Kulüp Başkanı Kadir Akar’da Alparslan hocanın bazı futbolcuları gözlemlemek  için Aydın içinde ve dışında maçları izlediğini önerdiği bazı futbolcuları izlemeye devam edeceklerini ve “Didimlilere bu sene güzel bir futbol izlettireceğiz ve başarı için taraftarımızın desteğini bekliyoruz, Didim’de futbol adına güzel şeyler olması için çaba sarf edeceğiz”  dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü