20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Temmuz 2017 11:56

ALTINKUM’DA HERO GÖZALTISI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ALTINKUM’DA HERO GÖZALTISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimine ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın sanıklardan astsubay Gökhan Güçlü, üzerinde "Hero" yazan tişörtle duruşmaya girmiş mahkeme başkanı tarafından İngilizce Kahraman anlamına gelen tişört ile başka anlam ifade ettiği gerekçesiyle  Cezaevinde soruşturma başlatılmış ve giyenlerle ilişkili olarak  tüm illerde gözaltılar yapılmıştı.

Önceki gün akşam saatlerinde Altınkum Yalı Caddesi üzerinde üzerinde ‘Hero’ yazılı tişörtle gezen bir kişi ihbarını alan polisler şahsı göz altına alındı.

16 yaşında olduğu öğrenilen  B.G. tişörtün suç içerecek bir anlamı olduğunu bilmediğini ve yalnızca bir giysi olarak düşündüğü ifadesini verdi. Geceyi karakolda geçiren B.G. sabah çıkarıldığı savcılık tarafından serbest bırakıldı

 

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz gün yapılan  Bakanlar Kurulu sonrasında konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 'Hero tişörtü' konusuna değinmişti.  Bozdağ, "İşin aslını bilmeden giyenlerle, propaganda yapanlar arasında ayrım yapılacak" diye konuşmuştu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü