19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Temmuz 2017 14:34

CUMHURİYET KADINLARI “KARANLIĞA GEÇİT YOK DİYOR!..”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CUMHURİYET KADINLARI  “KARANLIĞA GEÇİT YOK DİYOR!..”

Milli Eğitim Müfredatı’nda yapılmak istenen değişiklikler konusunda Cumhuriyet Kadınları Derneği Akbük Şube Başkanı Ayşıl Haksal bir basın açıklaması yaptı.

Ayşıl Haksal’ın, bu yıl başlanacak olan Milli Eğitim Müfredatındaki yeni uygulamaları eleştirdiği  açıklaması şöyle: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı “Tarih Dersi Öğretim Programı” ülkemizin sürüklendiği karanlığın en somut göstergesidir.

Programın içeriğinde Atatürk’ten, Kurtuluş Savaşı’ndan, Cumhuriyet Devrimi’nden söz edilmemekte ve sistemli olarak, Osmanlı Devleti’nin öne çıkartıldığı yapay bir tarih anlayışının dayatıldığı görülmektedir.

Hazırlanan program, daha çok bir inanç öğretisi ve dar yorumlanmış İslam felsefesi öğelerini taşımaktadır.”

CKD Akbük Şube Başknaı Haksal; “Bizler Türk Devrimi’nin yılmaz bekçileri olarak “Yeni Osmanlıcı” siyasetlerin karşısında saf tutmakta kararlıyız.

Cumhuriyet dönemi, Osmanlı'nın bir devamı değil, Osmanlı'dan devrimci nitelikte bir kopuş sürecidir. Cumhuriyet, Osmanlı'ya rağmen kurulmuş ve Osmanlı'yı tasfiye ederek uygar dünyaya yüzünü çevirmiştir.

Bizler laik, demokratik, sosyal hukuk devletinin çağdaş bireyleri olarak, bu karanlık gidişin karşısında olduğumuzun ve sonuna kadar Cumhuriyet değerlerini savunacağımızın bilinmesini istiyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü