22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 27 Temmuz 2017 14:45

ELİF KANLIOĞLU/BARIŞ PARKI ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ELİF KANLIOĞLU/BARIŞ PARKI ÇALIŞMALARI HIZLANDI

10 Ekim 2015 yılında Ankara’da 128 kişinin hayatına mal olan  katliamda hayatını kaybeden Didimli  Elif Kanlıoğlu’nun adının yaşayacağı park için çalışmalar hızlandırıldı.

Yeni Mahalle Selanik Caddesi ile 877- 878 ve 880.  Sokak arasındaki alanda düzenleme çalışmaları devam ediyor. İçinde kamelyalar ve bir de büfe bulunacak alan parkta bir tören alanı ve dinlenme yerleri de bulunacak.

10 Ekim 2015 günü  KESK DİSK ve TMMOB TTB’nin çağrısıyla   çağrısı ile ülkenin dört bir yanından gelen binlerce kişi 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi' için  Ankara Tren Garı önünde toplanmış, Sıhhiye Meydanı’na çıkmaya hazırlanıyordu. 2 kişi oldukları tahmin edilen canlı bombanın kendilerini patlatması sonucu 128 kişi ölmüş ve Ülkede yaşanan en kanlı katliam olarak kayıtlara geçmişti.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayı Belediye meclisinde görüşülerek   ve İmar Komisyonun raporuyla  Yeni Mahalle Selanik Caddesi 880 sokak ile 877 sokağın kesiştiği sosyal alana Elif Kanlıoğlu 10 Ekim Barış parkı yapılması konusunda oy çokluğu ile karar verilmişti

PARKIN AÇILIŞINA GENEL BAŞKANLARDA GELECEK

Elif Kanlıoğlu Barış Parkının 1 Eylül barış gününe yetiştirilmesi için yürütülen çabalar devam ederken, Eğitim-Sen Didim Temsilcisi öğretmen Turgay Elçi; “Parkın açılışı için KESK,  DİSK ve TMMOB TTB’nin genel başkanlarına çağrı yaptık ve başkanlar kabul ettiler,  açılışın Didim’de geleneksel hale gelen 22 Barış şenlikleri kapsamında yapılmasını arzu ediyoruz ancak Kurban Bayramı dolayısıyla  bir çok başkanın başka programları olabilir duruma göre şayet uygun olabilirlerse 1 Eylül günü gelmelerini isteyeceğiz,  şu ana kadar tüm genel başkanların gelmek istediklerini öğrendik ancak kesinleşmesi durumunda bilgiyi sizlerle paylaşacağız” dedi.

 

Elçi; “Kızımız Elif’in adının yaşaması için Belediye Meclisinin verdiği karara sevinmiştik şimdi adının yaşaması ve katliamın unutulmaması için bu parka Didimliler olarak sahip çıkacağız. Böylesi katliamları unutturmamak için Cemevi Bahçesindeki Çocuk parkının bulunduğu alanda Elifimizin adıyla açıldı. Katliamın arkasındaki güçlerin açığa çıkması ve yargılanması ile ilgili davanın da takipçisiyiz, gerçek suçlular yakalanıp yargılana kadar da takip edeceğiz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü