19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 29 Temmuz 2017 11:57

BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE ATATÜRK PANELİ KUMSALDA GERÇEKLEŞTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE ATATÜRK PANELİ KUMSALDA GERÇEKLEŞTİ

Didim CHP İlçe Örgütü geçtiğimiz Cuma akşamı (28 Temmuz 2017) Altınkum sahilinde Yazar Vehbi Bardakçı ile Didimlileri buluşturdu. ,Saat 21. 30’da başlayan panele CHP yöneticileri ve Didimliler katıldı.

Kumsalda oturarak gerçekleşen panelin yöneticiliğini Didim CHP Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil yaptı. Bazı Didimlilerin kumsala inmek yerini Yalı Caddesi üzerindeki Yazarlar Festivali standının bulunduğu alandan paneli izledi.

Yazar Vehbi Bardakçı geçen sene Yazarlar Festivali amacıyla geldiği Didim’i sevdiğini belirtti ve bu sene eşiyle bir kez daha ziyaret etmek istediğini belirterek, kendisinin yazdığı “Devrimin Ayak Sesleri” adlı eserindeki araştırmalarında ve bu süre içindeki  çalışmalarından örneklerle Atatürk’ün bilinmeyen yönleriyle Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş sürecindeki stratejik değerlendirmelerini anlattı. Zaman zaman dinleyicilerinde katıldığı söyleşi boyunca  değerlendirmeleri ve farklı bakış acısıyla bir  Atatürk’ün kişisel ve askeri yönlerini anlattı.

Söyleşi sonunda CHP İlçe Başknaı Gökmen Karataş yazara Didim’e gelip Didimlilerle paylaştığı bilgiler için teşekkür etti. Atatürk’ün bazı özelliklerini, devlet adamı ve askeri bir deha olduğunu bir kez daha öğrendiklerini belirten Karataş Yazara  çiçek verdi ve katılanlara dinleyenler ve emeği geçen kadınkolları ve gençlik kolları üyelerine teşekkür etti.

 

Yazar Vehbi Bardakçı bu sene 13. düzenlenecek olan Didim Yazarlar Festivalinin konuğu olarak 9 Ağustos günü yazarlar festivali standında okurlarıyla bir kez daha buluşacak.

Son değişiklik Pazar, 30 Temmuz 2017 10:46
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü