18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:56

HDP İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HDP İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Halkların Demokratik Partisi Didim İlçe Örgütü 30 Temmuz 2017 günü 2. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kongreye HDP Urfa Milletvekili  İbrahim Ayhan, MYK üyesi Arife Çınar, Aydın Eşbaşkanı Osman Dağtekin ile Yönetim Kurulu üyeleri ve Partinin çeşitli ilçelerdeki yöneticileri katıldı.

Kongreyi Didim İlçe Başkanı Nuri İşbilir açılış konuşmasıyla açtı ve saygı duruşunda bulunuldu. Gündem gereği divan seçimine geçildi. Avukat Zekiye Baran’ın Divan başkanı seçilmesinin ardından görevi Divana bıraktı. Gündemi oylamaya sunan Divan başkanı gündemle ilgi konuşmasını yapmak üzere Aydın Eşbaşkanı Osman Dağtekin kürsüye geldi. Dağtekin, il ve ilçe örgütlerinde gözaltı ve tutuklamalar yapıldığın belirterek Didim’le beraber 4 ilçede seçim yaptıkların, katılımın her türlü baskıya rağmen yoğun olduğunu ve muhalif kesimlerin omuz omuza diktatörlüğe karşı durmak istediklerini belirtti.

Ardından söz alan MYK üyesi Arife Çınar; Partilerinde farklı inanç ve  halklardan oluşan üyeleri olduğunu ve giderek güçlendiklerini HDP’nin kadın politikaları  ve farklı kimliklerle yan yana durmaları bu gurupların fikirlerini meclise taşıdıklarını ifade etti.

15 Temmuz darbesinin ardından savaş konseptinin devreye sokulduğunu iddia eden Çınar muhalefetin yanyana durması gerektiğini belirtti ve HDP’nin İstanbul Yoğurtçu parkında düzenlenecek olan Adalet nöbetinde muhalefetin tüm kesimleriyle yan yana durmak istediklerini söyledi.

Urfa Milletvekili İbrahim Aydın’da HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’a Didim’den selam göndererek başladığı konuşmasında HDP’nin  ezilen kesimlerinin tümünün temsil edildiği  bir çoğunlukla meclise girildiğini söyledi ve Diyarbakır’da milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının yürüttüğü Adalet Nöbetinin   abluka altında olunmasına rağmen direnmeye devam ettiklerini söyledi.

Bugün (1 Ağustos 2017) İstanbul yoğurtçu Parkındaki Adalet nöbetinin ardından İzmir, İstanbul ve Van’da bölgesel Adalet mitingleri yapacaklarını belirtti ve karamsarlığa düşmeden mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Katılan STK Temsilcilerinin de birer konuşma yaptığı kongrede muhalefetin yan yana durması gerektiği vurgusu yapıldı.

Ardında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve seçimlere geçildi. Tek liste ile girilen seçimlerde 9 kişilik yönetim kurulu ve 45 kişilik il kongre delesi seçildi.

HDP İlçe yönetimi şu isimlerden oluştu. Başkan Mehmet Emin Özden, Emine Karagöz, Fahri Turan, Nezahat Aslan, Müberra Doğan, Umut Sütbulak, Muhteber Akyol Sertkaya, Ersin Güven, Caize Hacıoğlu, Hamdullah Kürkut

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü