23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:57

ESKİ FUTBOLCU MAMİ DİDİM’İ UNUTTU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ESKİ FUTBOLCU MAMİ DİDİM’İ UNUTTU

Önceki gün gazetelerde yayınlan 15 Kg zeytinyağına transfer haberinin kahramanı Didim Belediyespor’da top koşturan ve Didimlilerin sevdiği  futbolcu Mohammed Sumaila (MAMİ),  geçtiğimiz sezonda transfer edilmek istenmiş ancak vatandaşlık sorunu ve çalışma izni konusu halledilemeyince vazgeçilmişti.

İzmir Gaziemirspor'da bir dönem beraber oynadığı takım arkadaşı Tayfun Albayrak'ın daveti üzerine 1 ay sürecek turnuvada oynamak için Yörükalispor'a transfer olduğunu ifade eden Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila, "25 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır Türkiye'de amatör takımlarda futbol oynuyorum. Bu zamana kadar Torbalı, Tire, Soma ve Gaziemir takımlarında futbol oynadım. Önümüzdeki sezon için Kütahya takımına transfer oldum. Lig arasında ise Mudanya'da 1 aylık düzenlenen futbol turnuvasında oynamak için Yörükalispor'a transfer oldum. İlk defa bir köy takımında oynuyorum. Gaziemirspor'dan takım arkadaşım olan Tayfun Albayrak'ın daveti üzerine köy takımına geldim. Köy takımında oynamak için ücret almayacağım, köylüler ise bana kendi ürettikleri zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağı vereceklerini söyledi. Ben de seve seve kabul ettim. Hayalim Türkiye'de birinci ligde futbol oynamak" dedi.

 

Verdiği röportajda Didim Belediyespor adını anmayan Ganalı Mohammed Sumaila’nın bunu bir unutkanlık sonucu mu yoksa kendisinin transferi sırasında sorun yaşanmasına olan kırgınlığından mı olduğu anlaşılamadı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü