19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:58

DİDİM CEMEVİ İLK YAZ KONSERİNİ TAMAMLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM CEMEVİ İLK YAZ KONSERİNİ TAMAMLADI

Didim Cemevi bahçesinde gerçekleşen konser yoğun ilgi ile tamamlandı. Konser alanında Didim Cemevi Kadın kolları üyelerinin açtığı kermes ve Yazar Vehbi Bardakçının açtığı imza masası da renk kattı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Cemevi Başkanı Hüseyin ilhan  OHAL ve KHK süreçleri ile yaşanan adaletsizlik ile adalet sözcüğünün sadece kitaplarda  kaldığını gördüklerini söyledi.

İnançlar ve  halklar üzerindeki baskının en çirkin örneğinin eğitimdeki müfredat değişikliği ile gün yüzüne çıktığını bir yetkilinin çıkıp cihadı bilmeyen birsinin matematiği bilmesine ne gerek var demesinin nasıl bir kafayla yönetildiğinin bir örneği olduğunu söyledi.

KHK ile inançlarınım baskılanıyor, ve susturulmaya çalışıldığını kapatılan Yol Tv, TV10 gibi kanallarda alev inanç ve ibadetlerinin unutturulmamaya çalışıldığını kapatılması ile bu düşünceleriniz ve yaşama biçimimizin devam etmesi gerek . Bizlerde Yaz konserlerimizle tarihler boyunca susturulmaya unutturulmaya çalışılan türküler, deyişleri sizlerle buluşturuyoruz yüreğimizde yaşatmaya devam “edeceğiz diyen Hüseyin İlhan, “gelinen sürecin siyah ya da beyaz gibi ayrıldığını grinin olmadığın ı belirtti.

“Ekonomik ve güçlü olunması gerektiğini belirterek alış verişlerde ve ilişkilerde kendi aramızda güçlenmeliyiz, kendi insanlarımızdan alış veriş etmeli, kendi dostlarımız işyerlerinin kalkınmasını sağlamalıyız” diyen İlhan “alışveriş yapmadan önce Cemevi’nden referans alınmasını istedi ve kendilerinin  aranması veya sorulması halinde alışveriş yapılacak esnafa  biz sizi yönlendiririz” dedi.   ekonomisi güçlü olanın yaşadığını belirten İlhan yapılan etkinliklerde ekonomisi güçlü olanların desteğini gördüklerini belirtti ve Bu konsere destek olup sponsor olan Diş Hakimi Arif Canpolat’a çiçek vermek istedikleri söyledi ve çiçeği vermek için  Cemevi bahçesinde olan CHP Genel Başkan yardımcısı Erdal Aksünger’i ve sahneye davet etti.

 

Aksünger,  İlhan’ın söylediği  “kendi insanlarımızdan alışveriş etmeliyiz sözünün talihsiz bir söz olduğunu” söyledi ve kendisinin siyasi bir amaç için değil özel bir nedenden dolayı Didim’de olduğunu dolayısıyla politik bir konuşma yapmayacağını belirti ve konsere katılanlara teşekkür etti ve sponsor Canpolat’a çiçeğini takdim etti. Yapılan konuşmaların ardından konsere geçildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü