19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 14:13

Yeni Selfi Alanı Kedi Evleri

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Yeni Selfi Alanı Kedi Evleri

Didim Belediyesi ile Didim Rotary ve  Rotaract kulübü birlikte  sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan kedi besleme odağı olan kedi evleri Didim’e gelen hayvanseverler için resim çektirme alanı olarak da kullanılıyor.

Didim Hatırası önünde resim çektirenler kadar Didim Kedi evlerindeki kediler beslemek için gelenler ve buradaki kedileri seven tatilciler bu alanlarda hem çocukları ve kendilerinin hayvan sevgisini gösteriyor, zaman zaman da mama bırakarak buradaki kedilerin beslenmelerine destek oluyor.

Didim Rotary ve ve Didim Belediyesi tarafından Didim’in belli noktalarına konan kedi evleri bölgede bulunan kediler tarafından kabul görüp barınak haline geldi.

Her bölgede gönüllüler tarafından bakımı yapılıp temizlenen ve  günlük maması ve suyu değiştirilen, aylık mama  ihtiyaçları Rotaract klübü tarafından gönüllülere teslim edilen bu evleri de yaşayan kediler yörede yaşanan çocuklarında sevgili haline geldi.

Didim’in sembollerinden birisi olabilecek olan bu kedi evlerinin sakinlerinin zaman zaman Didim Belediyesi Sokak Hayvanları barınağı tarafından kısırlaştırıldıktan sonra getirilip bu evlere bırakılara yaşamlarını burada sürdürmeleri de sağlanıyor.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü