22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 14:15

FESTİVAL 13. KEZ BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

FESTİVAL 13. KEZ BAŞLADI

Didim Altınkum 13. Yazarlar Festivali önceki gün 1 Ağustos 2017 itibariyle başladı.

İlk konuk olarak anons edilen Ediz Hun’ okurları ve sevenleri festival alanını saat 19’dan itibaren doldurmaya başladı.

21 kitabın sahibi Sinan Akyüz son kitabı Yağmurun Gelini’ni  okurlarının yoğun ilgisiyle öğlenden sonradan başlayarak buluştu ve büyük ilgi gördü, Ayrıca yazar  Dursun Güzel’de kitapları imzaladı.

Bir dönemin Yeşilçam aktörü olan Ediz Hun hava alanında ayağının tozuyla festival  alanına geldi.  Yazar Ediz Hun takım elbiseli ve kravatlı olarak katılmasını şöyle anlattı. Yıllardır katıldığım toplantılara mutlaka takım elbiseli ve kravatlı giderim, bu benin hayranlarıma ve okurlarıma saygımdandır, sizler bizim veli nimetlerimizsiniz siz varsanız biz varız. Dedi.

Daha önceleri davet aldığı Didim Yazarlar Festivaline bu yıl gelebilme fırsatı bulduğunu ve cennet gibi bir şehirde yaşıyor olmaktan dolayı şanslısınız dediği Didimliler gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Yaz dönemlerinde yoğun işleri olduğunu belirten Ediz Hun, doğayla iç içe yaşadığını en yoğun işlerinin çiçekleri sulamak, kargaları, martıları beslemek, Sokak kediler ve köpeklerinin bakımını yapmak olarak açıkladı. Hun ayrıca üniversitelerde katıldığı ders verdiğini ve bir çok sosyal  sorumluluk etkinliğine katıldığı söyledi.

Zamanım olsa burada daha fazla kalmak isterdim ama  ertesi gün  Darul Aceze’de yaşlılarla birlikte “Güllü’ isimli filmi seyredeceklerini dolayısıyla fazla kalmak istese de Didim’de yalnızca 1 gece kalabileceğini söyledi.

Ardında imza standına geçen Ediz Hun ilk okurunun iki küçük çocuk olmasından dolayı çocukların çevreye duyarlı ve saygılı yetiştirilmesinin zorunlu olduğunu belirterek çocukların anlayacağı biçimde yazılım kitabını iki küçük çocuk için imzaladı.

Okurları ile kitaplarını imzalayıp resim çektiren Ediz Hun gece geç saatlere kadar okurları ile buluştu.

Festival standına gelen Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay 13 kez yapılan festivalin Didim’in entelektüel seviyesine katkı koyacağını ve katılacak tüm yazarlara bu katkılardan dolayı teşekkür etti. Yazar Ediz Hun’a ve Sinan Akyüz ve Dursun Güzel’e katılımlarından dolayı plaket taktim etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü