22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 04 Ağustos 2017 11:41

YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YAZARLAR OKURLARIYLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Didim 13. Yazarlar Festivali 3. Günün de de coşku ve ilgiyle devam etti

Geçtiğimiz gün büyük kalabalıklarla devam eden festival Perşembe akşamı yine Türkiye’nin önemli isimlerini konuk etti.  Nalan Tuntaş, Vehbi Bardakçı, Ergun Poyraz, İhsan Eliaçık ve Emre Kongar festivalin 3. gününün konuklarıydı.

Gölge Kadın, Arşipel'in Çocukları, Zirvede, Cahide, Zor Yıllar kitaplarının yazarı Nalan Tuntaş ile İhanet ve Darbe & Emperyalizmle El ele, Kalpazan, Patlak Ampul, Evlat  ,Aksaray'da İnecek Var, Eksik Etek, Diplomasız, İsa ve Havarileri, Büyük Yalan Büyük Düşman AB, İndeki Vaiz, İplikçi & Kirli İlişkiler Yumağı, Faili  Meçhul mü?, Takunyalı Führer, Musa’nın Mücahidi, Musa'nın Gülü / Masonlarla El Ele, Tarikat, Siyaset, Ticaret ve Cinayet  Said-i Nursi'den Demirel ve Ecevit'e Fethullah'ın Gerçek Yüzü, Musa'nın AKP'si, Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisine Misyonerler Arasında Altı Ay, AKPapa'nın Temel İçgüdüsü, Çoban Sülü, Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine, Misyonerler Arasında Altı Ay/Dünden Bugüne Hıristiyanlık ve Yahudiliğin Analizi,  Hilafet Ordusundan Arap Kürt Partisi'ne, Amerika'daki İmam kitaplarının yazarı Ergün Poyraz festivale renk kattı.

Ergün Poyraz Ergenekon davası sanığı olarak cezaevindeyken yazdığı bir çok  kitabı ile ilgili olarak hem cezaevinde hem de nasıl kitap yazabildiniz sorusuna, Avukat müvekkil ilişkilerinde geçerli kural olan savunma dosyası hazırlayacak materyallerin girişi ve çıkışında kontrol edilmeme kuralı var bir çok bilgi ve belge bana bu yolla geldi ve kaleme aldığım kitaplarda bölüm bölüm halinde bu yolla yayınevine ulaştı ve cezaevi’nden çıktıktan sonra peşpeşe yayınlar başladı” dedi.

Didim’de yaşayan Vehbi Bardakçı ile Anti Kapitalist Müslümanlık söyleminin mimarı, Demokratik Özgürlükçü İslam’isimli son kitabı dahil 54 tane kitabı olan İhsan Eliaçık Altınkum yazarlar festival alanına gelmeden önce Didim caddelerinde uzun uzun gezdi.

Son günlerin popüler televizyon kanalı Tele1’in 18 Dakika programı katılımcısı Emre Kongar  Altınkum Festivalinin yoğun ilgi gören konuklarıydı. Kongar kitaplarını imzalarken okurlarıyla kıs da olsa söyleşiler yaptı ve en son Adalet yürüyüşü boyunca sohbet ettiği bir çok kişiyi Didim’de de görünce memnun olduğunu belirten Kongar Didimlilerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti.

Yazarlar sohbet boyunca birbirlerinin kitaplarını da imzalatarak aldılar ve yazar dayanışması örneği sergilediler. Gazetemiz yazarlarından Ferhan EErcan’da fırsat değerlendirerek hem yazarlarla sohbet etti, hem de kitaplarını imzalattı.

Okurlar ve yazarlar buluşmasına Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu’da katıldı. DahA sonra festival alanına gelen Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Katılan yazarlara plaket takdim ederek festivale verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü