22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 13:51

Çiko'yu bulana ödül var

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Çiko'yu bulana ödül var

 

Didimli reklamcı Mehmet Ali Akdemiröz, Jako cinsi kayıp papağanını bulana ödül vereceğini açıkladı. Didim'de her yere resimli kayıp ilanları yapıştıran Akdemiröz, Çiko isimli dişi papağanın 2.5 yaşında olduğunu belirterek şunları söyledi:
"Çiko bir gece Cumhuriyet Mahallesi halı sahanın karşısındaki evimizin balkonundan kaçtı. Gündüz olsa geri gelirdi çünkü evin içinde hep serbest dolaşıyordu ve balkona çıkıp içeri giriyordu. Ancak karanlıktan dolayı kayboldu ve geri gelemedi."
ÇİKO İNSAN CANLISI BİR PAPAĞAN
Çiko'nun insan canlısı bir papağan olduğunu belirten Akdemiröz, şöyle devam etti:
"Jako cinsi bir erkek papağanımız da var. Adı; Efe ve 10 yaşında. Efe de çok üzgün. Adeta yemeden içmeden kesildi. Jako cinsi papağanlar 5 yaşında çiftleşiyorlar. İnşallah Çiko bulunur da bu çiftleşme kısmet olur. Çiko insan canlısıdır. Biri çağırırsa hemen gelir ve omzuna konar. Dışarıda yaşayamaz. Mutlaka Didim'de yaşayan bir kişi onu bulmuştur. Ve inanıyoruz ki Çiko yaşıyor. Biz çok üzgünüz eğer biri Çiko'yu bulmuşsa bize geri versin. Evladımızı kaybetmiş gibiyiz. Mavi Didim gazetesi aracılığıyla bize ulaşsın. Bulana ödül vereceğiz."
Jako cinsi papağanlar Türkiye'de sadece Mersin'de üretiliyor. Erkek mi ya da dişi mi oldukları bile DNA testiyle belirleniyor.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü