18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 07:26

12. BASIN BULUŞMASINA EV SAHİPLİĞİNİ ‘SES’ YAPTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

12. BASIN BULUŞMASINA EV SAHİPLİĞİNİ  ‘SES’ YAPTI

Didim Kaymakamlığı ile basın mensupları buluşmasının 12.si  Ses Gazetesi ev sahipliğinde Marina Key-f Restoranda yapıldı.

Ses Gazetesi  İmtiyaz Sahibi Mehmet Akgül, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Özmen ile Aydın, Nazilli Söke ve Didim temsilcileri ile Didim’de görev yapan bazı gazeteciler katıldı.

Kahvaltılı toplantıda Kaymakam İskender Yönden Didim’deki 3 yılı dolan görevi süresince basının görev yaptığı alanlarda işlerini kolaylaştırmaya çalıştığını ve 24 saat basının kendisine ulaşabildiğini dolayısıyla bu diyalogdan Didim için  yararlı haberler çıktığını belirtti.

Didim’de yapımı süren İmam Hatip okullarının bu yıl eğitim öğretim yılında açılacaklarını, Fen Lisesi için TOBB ve Didim Ticaret Odasının gayret gösterecekleri söylediklerini ancak bir çalışmanın yapılmadığı belirtti ve 150 yataklı bir hastanenin onayının çıktığını hastanenin 32 dönümlük arazisi üzerinde yeni bir hastane yapılacağını belirtti.

Didim’in turizm kenti olmakla birlikte inşaat sektörünün de taşıyıcı ekonomi olduğunu belirten Kaymakam Yönden “Turizm ile inşaat sektörü birbirine nasıl entegre edilip birlikte nasıl devam edilir araştırılması ve değerlendirilmesi gerekir” görüşünü de  basın mensupları ile paylaştı.

Önümüzdeki ay Söke kaymakamlığına da vekalet edeceğini belirten Kaymakam Yönden 15 Temmuz sonrası kamu ile ilgili bilgilerin paylaşılması konusundaki Valilik tasarrufunun kalktığını polisiye olaylar ve kamuyu ilgilendiren konularda bilgilendirmelerin kaymakamlıktan yapılabileceğini de söyledi.

Ses Gazetesinin ev sahipliğine teşekkür eden Yönden daha sonra basın mensuplarıyla  topluca fotoğraf çektirdi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü