22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 14:38

DİDİMLİ EMLAKÇILARA MÜJDE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMLİ EMLAKÇILARA MÜJDE

Didim Ticaret Odası Meclis Üyesi Deniz Demir yabancılara konut satışı ile ilgili olarak 2565 sayılı kanun gereğince yapılan özel güvenlik izni alınmasının kaldırılması ile ilgli olarak Didimli emlakçılara müjde verdi.

Meclis Üyesi Deniz Demir konu hakkında; “Yıllardır biz emlak ve inşaatçıların sorun yaşadığı bu konu Genel Kurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı(Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Daire Başkanlığı) tarafından imzalanan mutabakat kapsamındaki tespit çalışmaları çerçevesinde; Genel Kurmay Başkanlığının belirtmiş olduğu illerde, yabancı uyruklu vatandaşların taşınmaz edinmelerine ilişkin işlemlerin askeri makamlara sorulmaksızın gerçekleştirilmesinin uygun olacağını bildirmesiyle çözüme kavuştuğunu” söyledi.

Demir Ayrıca ; “Bu düzenlemenin daha önceki yıllarda, özellikle yabancı uyruklu vatandaşlara satışın en yoğun olduğu 2002-2007 yılları arasında gerçekleşmesini beklerdik. Çünkü geçen süre içinde birçok mağduriyet ve yabancı satışlarda gözle görülür bir azalma yaşandı. Tapu işlemlerinin, izinlerin geç verilmesinden ve yazışmalardan dolayı çok uzun sürmesi birçok yabancı uyruklu vatandaşı mağdur etti ve bu sıkıntıların Didim’e olan  talebi ciddi manada düşürdüğünü. Ancak; “ yine de bu düzenlemenin önümüzdeki zamanlarda ilçemiz için olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Yabancı satışların artması Didim’in her anlamda kalkınmasına hizmet edecektir. Bu nedenle biz emlakçıların da bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine olan güvenim sonsuz.” Dedi.

 

Deniz Demir  Özel güvenlik izinleri kaldırılan ve 2565 Sayılı Kanun kapsamında sorgulama yapılmayacak illerin  Aydın (Dilek Yarımadası Hariç), Aksaray, Adıyaman, Çankırı, Çorum, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Samsun, Sinop, Uşak, Yozgat olduğunu belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü