19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 14:38

Birinci Koy'da kayma tehlikesi!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Birinci Koy'da kayma tehlikesi!

 

Resmi kurumları göreve davet ediyoruz

 

Didim'de Aytepe olarak adlandırılan yerin hemen yanıbaşındaki Birinci Koy'da geçtiğimiz ay içersinde yaşanan toprak kaymasının ardından yüzmeye gelenler büyük tedirginlik yaşıyor. Kayma sonucu plajın bir bölümü toprakla kapandı. Toprakla birlikte yere inen büyük beton plak da olayın ucuz atlatıldığının bir kanıtı daha doğrusu ibret belgesi olarak orada duruyor.

Aytepe Caddesi'nden Didim Belediyesi tarafından yaptırılan merdivenlerle inilen Birinci Koy, genelde sakin bir ortamda denize girip, güneşlenmek ya da kıyıdaki kayalıkların üzerinden olta balıkçılığı yapmak isteyen kişilerin tercihi.

Didim'in diğer koylarına göre, Birinci Plaj'da denizin girer girmez boyu geçmesi de doyasıya kulaç atmak isteyenlere ayrı bir keyif veriyor. Birinci Koy'un müdavimleri daha çok Didim'de ev sahibi olan aileler. Küçük bir alan olması nedeniyle de oraya gelenler kısa sürede kaynaşıyor ve dostluklar oluşuyor. Kayalıklar üzerinde gün boyu süren tavla turnuvaları da Didim'deki tatil atmosferine ayrı bir renk katıyor.

Birinci Koy'un müdavimleri, Mavi Didim gazetesi aracılığıyla yetkililere seslendi:

"Biz burayı çok seviyoruz lütfen gereken önlemleri alın ve düzenlemeleri yapın. Geçtiğimiz ay toprak kayması yaşandı. İnsanlar çığlık çığlığa kaçıştı. Neyse ki, üzücü bir durum olmadı ama bu bir daha olmayacak anlamına gelmiyor. Her an yeni bir tehlike yaşanabilir. Özellikle göreve gelmeden önce denize girmek için Birinci Koy'u tercih eden Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın ilgisini bekliyoruz." Haber: Erdem Özden

 

 

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü