24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 11 Ağustos 2017 16:39

'İsyan'a yağlıboya kapak

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

'İsyan'a yağlıboya kapak

Ünlü şarkıcı Ege'nin ilk romanı "İsyan", Didim Altınkum 13. Yazarlar Festivali'nde okurlarıyla buluştu. Ege, kurgu-roman tarzındaki kitabını imzalarken, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi. Ege, İsyan adını verdiği kitabını şöyle tanımladı: “Bu sadece okunacak bir roman değil. Sayfalarında rengi, kokusu, tadı ve sesleri  olan bir yol arkadaşı.”

KAPAK DEĞİL TABLO

Ege, kitabının kapak tasarımının yağlıboya bir çalışma olduğunu ve Gazeteci Tuluhan Tekelioğlu imzası taşıdığını belirterek, ikinci kitabının da önümüzdeki yıl çıkacağını söyledi. Ege, yazmakta olduğu ikinci kitabın politik-kurgu şeklinde olacağını ifade etti. Aynı standda kendi kitaplarını imzalayan Tuluhan Tekelioğlu da, İsyan'ın kapak tasarımı için, “İlk yağlıboya çalışmalarımdan biriydi. Romanın kapağı olması beni çok mutlu etti. İsyan, kaybettiğimiz değerleri ve masumiyetimizi bulmak için müthiş bir fırsat. Bu romanın herkesin içindeki İsyan’ı ortaya çıkarmasını diliyorum” dedi.

YAZMAYI SEVDİ

Ege, okurlarının kendisine yönelttiği "Yazmaya devam edecek misiniz" sorusuna, gazeteci Nazım Alpman'ın şu sözleriyle cevap verdi:

“Yaşar Kemal bir söyleşisinde Zülfü Livaneli’nin müzikle vakit kaybettiğini, yazmak için geç kaldığını söylemişti. Ben de Ege’nin İsyan’ını okuduğumda aynı şeyi düşündüm. Bundan sonra hep yazmasını diliyorum” dedi.

A7 Kitap’tan çıkan Ege'nin ilk kitabı İsyan’ın bir özelliği de okuyucuyu teknoloji ile buluşturması. Romanın yazım sürecinde bestelediği şarkıları yakın zamanda bir albümle de tanıtacak olan Ege, bunu önce kitabında yapıyor. Nasıl mı? Albümü, kitabın kapak fotoğrafını çekip, telefonunuza indirdiğiniz Entiti programı ile dinleyebileceksiniz. Bu uygulama Türkiye’de ilk kez yapılıyor.

 

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, şarkıcı Ege ve gazeteci Tuluhan Tekelioğlu’na kitaplarını imzaladıktan sonra birer plaket sundu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü