19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 15:31

SEVGİ ÇİÇEKLERİ YENİDEN SAHNE ALACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SEVGİ ÇİÇEKLERİ YENİDEN SAHNE ALACAK

Didim Akyeniköy’de Şehir Soner Turan Ortaokulu öğrencileri ile birlikte hazırlanan Mustafa Gezer’in yazdığı İlknur Yaman Kaçar’ın yönettiği ve guruba da adına veren “Sevgi Çiçeği” adlı oyunun ardından sahne tozu yutan öğrenciler yeni oyuna hazırlanacak. Tamamı kız öğrencilerden oluşan tiyatro gurubu bu sene seçilecek oyuna göre kadrosunun tamamını yine kız öğrencilerden oluşturacak.

Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde Halk Eğitimi Merkezinin köylerde açtığı sosyal kurslar içinde olan tiyatro kursuna katılan  Ortaokul öğrencileri hazırladıkları oyunu 26 Temmuz günü üç seans’ta sergilemişlerdi.

Didim Kaykamamı İskender Yönden ve bazı resmi daire müdürlerinin de seyrettiği oyunun çok beğenilmesinin ardından topluluk öğrencileri ve öğretmenleri İlkay Yamankaçar Sevgi Çiçeklerini Didim’deki öğrencilerede sahneleme kararı aldılar.

Didim Belediyesinin kostüm ve lojistik desteğini de alan öğrenciler oyun sonunda yine Belediyesinin desteğiyle sezon sonunda Kuşadası -Davutlar değirmen çiftliğine düzenlediği gezi ile tüm yılın yorgunluğunu atmaya çalıştılar.

Geçtiğimiz gün Didim Kaymakmı İskender Yönden’i ve Belediye Başknaı Deniz Atabay’ı ziyaret eden tiyatro topluluğu her iki kurumdan da yeni sezonda tam destek sözü aldılar. yaz tatili yaparken bir yandan da yeni sezonda sahnelenecek oyun için teks okuma çalışmalarıda yapıyorlar.

 

Sevgi Çiçekleri Tiyatro topluluğu adına konuşan tiyatro usta öğretici İlkay Yamankaçar "çalışmalara devam edeceklerini ilçe merkezinde de bu oyunu sergilemek istediklerini, Aydın’ın ilçeleri başta olmak üzere çeşitli yerlere turneye gitmeyi planladıklarını” söyledi.  Öğrencilerine güvendiğini de söyleyen Yamankaçar ve de hazırlayacakları başka oyunları  sahneleyeceklerini , çalışmalarını ulusal boyuta taşımayı hedeflediklerini, bazı tiyatro festivallerine katılma planı yaptıklarını" söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü