18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 14:27

DAHOT SAMOS’A DİDİM’İN SELAMINI GÖTÜRDÜ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DAHOT SAMOS’A DİDİM’İN SELAMINI GÖTÜRDÜ

Didim Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (DAHOT) 11-14 Ağustos tarihleri arasında Yunanistan’ın Samos Adasında yapılan  Şarap Festivaline kardeş ekip olarak davet edildi.

4 gün süren festival boyunca DAHOT ekibini ağırlayan Samoslular Didim’den gelen ekibe büyük ilgi gösterdiler.

DAHOT ekibi Didim’den yola çıkarken Didim Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Deniz Atabay tarafında çeşitli hediyeler götürdüler.

Dernek Başkanı İlyas Aydur ve Dahot  Yönetim Kurulu  üyeleri  Samos Parlamento Binasında Adanın Belediye Başkanı Mixalis Atenopoynos'u makamında ziyaret ettiler.

Festivale davet edilmekten memnuniyetlerini dile getiren DAHOT üeleri Başkan ,  Atenopoynos'a Didim Kaymakamı Sayın İskender Yönden ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın selamlarını ve hediyelerini taktim etti. İlyas Aydur, Samos Halk Dansları ekibini Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın yapılacak olan 1 Eylül Barış Şenliklerine davetini de iletti. Samos’tan bir halk oyunları ekibi 1 Eylül günü Barış Anıtının açılışı sırasında Didim’de olacaklar ve bir gösteri yapacaklar.

Tarihi Parlamento binasını da gezen DAHOT üyeleri dün yapılan bitiş seremonisinde de gösteri yaptılar ve yarın Didim’de dönecekler. .

 


mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü