22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 14:28

Nüfus 400 bin oldu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Nüfus 400 bin oldu

Didim'de Ağustos bereketi

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Ağustos ayında ilçede nüfus patlaması yaşandığını belirterek, "Kış aylarında yaklaşık 80 bin nüfusu olan Didim, şu günlerde 400 binden fazla insanı ağırlıyor. Belediye olarak tüm birimlerimizi seferber ettik. Gerekli tüm önlemleri aldık. Tatilcilerin kentimizden memnun ayrılmaları için canla başla çalışarak, 24 saat Didim'e hizmet veriyoruz" dedi.

Tarih ve doğanın bütünleştiği Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olan Didim, ağustos ayında turizm patlaması yaşıyor. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Didim'in dünyaca ünlü Altınkum Plajı, Aytepe'den başlayıp sırayla dizilen 1'inci, 2'inci, 3'üncü plajlar, Manastır Koyu, Akbük sahilleri gün boyu 'iğne atsan yere düşmez' görüntüler veriyor. Geceleri de Altınkum yalı boyunda bir insan seli akıyor. Esnaf da ağustos bereketinden hayli memnun. "Kurban Bayramı tatili uzatılırsa, bu sezonu kurtarırız" diyorlar.

Didim Belediyesi işletmesindeki (DİBEL) Çadırcıların tercih ettiği Tavşanburnu Tabiat Parkı'nda da keyifli bir tatil yaşanıyor. Tavşanburnu gerçekten de günübirlik tatilciler ve piknikçilerle kamp-doğa tutkunları için vazgeçilmez bir tabiat harikası.

KUM ZAMBAKLARI

 

Bu arada Tavşanburnu'nda özel kum zambakları henüz açmadı. Tavşanburnu sahili nesli tükenme tehlikesi olan ve koruma altına alınan bu çiçeklerin dünyada açtığı ender yerlerden biri. Eylül ayı itibariyle gün yüzüne çıkacak olan kum zambaklarıyla Tavşanburnu Tabiat Parkı çok daha güzelleşecek.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü