19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 15 Ağustos 2017 14:48

EROL YLDIZ KAYMAKAM YÖNDEN’E KİTABINI ARMAĞAN ETTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EROL YLDIZ KAYMAKAM YÖNDEN’E KİTABINI ARMAĞAN ETTİ

Gazetemiz köşe yarlarından Erol yıldız, yazdığı ‘100 Yıl Yaklaşırken Atatürk Devrimlerine Bakı’ş isimli kitabını Didim Kaymakamı İskender Yönden’e armağan etti.

Didim Kaymakamı İskender Yönden’i makamında ziyaret eden Gazetemiz yazarı Erol Yıldız, uzun yıllardır Didim/Akbük  yaşadığını, Didim’i çok sevdiğini söylediği İskender Yönden’i 13. Altınkum Yazarlar Festivalinde okurlarıyla buluşmak için geldiği gün ziyaret etti. Kaymakam Kaymakam İskender Yönden’e festival ile ilgili izlenimlerini ve müzikle olan  ilişkisini de anlatan yazarımız son yazdığı kitap olan “100 Yıl Yaklaşırken Atatürk Devrimlerine Bakış” kitabını da armağan etti.

“Kitabına adını veren liderin gönlündeki tek liderin Atatürk olduğunu belirten Yıldız, “Bu lider herkesin gönlünde yatan Atatürk. Tabi ki liderler bizim için önemli. Liderler kolay yetişmiyor. Fakat liderleri sınıflandırmanın esprisi yok ama lider deyince Atatürk akla gelen tek kişidir. İçimden ruhumdan gönlümden kopan Atatürk’ü ben lider olarak anlatmak istedim” dedi.

Kaymakam İskender Yönden Didim’in sanat ve edebiyat dünyasından pek çok ismi ağırlayarak güzel bir çalışmaya imza attığını belirtti. Fuar ve festival organizasyonlarını belediyelerin yaptığını ve ilçelerin kültür seviyesine katkı koyduklarını belirterek Erol Yıldız’a çalışmalarında başarılar diledi ve teşekkür etti.

 

Yazarımızı dördüncü kitabı olan  “Atatürk Devrimlerine Bakış”  ta İnsan haklarına saygılı  ve  her bireyin eşit şartlarda yaşam hakkına da bu sebeple sahip olduğuna inanmıştır. İçinde yarattığı insan sevgisini, Atatürk’ün çizdiği yol olan ilke ve inkılaplarına olan saygısından almıştır. Cumhuriyet’e tam bağlılığı savunur. Parlamenter sisteme duyduğu saygı, en önemli yaşam felsefesidir. Bu kitapta kısaca ne demek istediğini sizlere kendi deyimiyle özetlemektedir.
“Atatürk’ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti, parlamenter sistemle yönetilen ve halkın iradesinin tamamen milletin elinde olduğu bir rejim olan Cumhuriyet rejimiyle yönetilir.
Ülkemizin böyle bir devlet adamı ve dahi tarafından kurulmasını ilerleyen yıllarda ne yapmak istediğini anlatamadık görüşündeyim. Devletin yönetim şekli “Cumhuriyet” olacaktı. Ancak Cumhuriyetçilik tek başına bir anlam ifade etmiyordu. O günlerde de bu gün olduğu gibi Cumhuriyet rejimleri arasında farklar vardı. Fransa da bir cumhuriyetti. Sovyetler birliği de bir cumhuriyetti. Bu günkü İran da bir cumhuriyet. Bizim Cumhuriyetimiz kişilerin özgürce duygu ve düşüncelerini ifade edebilecekleri halk egemenliğine dayalı bir cumhuriyet olmalıydı. Kurulacak cumhuriyet sadece seçim zamanı oy vermek anlamına gelmemeliydi.”

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü