23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 15 Ağustos 2017 14:51

BARINAK Gönüllü Desteğiyle Büyüyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

BARINAK Gönüllü Desteğiyle Büyüyor

Didim Sokak Hayvanları Barınağı Didim’de yaşayan havan dostlarının katkılarıyla birlikte büyüyor, geçtiğimiz yıl yapılan kedi evine yeni ilaveler ve düzenlemeler yapıldı toprak olan zeminine beton dökülen kedi evinin yanına bir gönüllünü yaptırdı tedavi ve  gözlem odası ve İngiliz gönüllülerin masraflarını karşıladığı  Peddog bölümleri ile büyüyor, ancak büyüme başka sorunları da beraberinde getiriyor.

Barınağın olduğu bölgede temizlik ve kanalizasyon atıklarının fosseptikle bertaraf edilmesi fosseptiğin kapasitesinin az olmasından kaynaklı olması zaman zaman taşma sorunu barınağın bazı bölgelerini kullanışsız ve mikrop üretir hale getiriyor.

Barınakta hayvanlarla ilgilenen bazı gönüllüler bölgede  temizlik yapsalar da tam dezenfeksiyon sağlanamadığını bu yüzden özellikle yavru kedilerin tedavilerinin uzadığını ve bazılarında sırf bu yüzden kaybettiklerini üzüntüyle anlattılar.

Kediler için bir bahçe düzenlemesini projelendirdiklerini de anlatan gönüllüler halen devam eden ikinci  eşya satışı ve gönüllü malzeme bağışlarıyla yapmaya çalıştıklarını ancak sponsor bulabilirlerse kısa sürede yapmak istediklerini belirttiler.

 

Belediye başkanı Deniz Atabay’ın barınak için duyarlı olmasına rağmen bazı projeleri devreye sokamamaktan yakınan hayvan severler, kısa süre içerisinde bir dernek kurarak resmi hale geleceklerini, dernekleştikten sonra bağış e sponsor bulmanın kolaylaşacağını umdukları da söylediler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü